راه‌اندازی نخستین بیمارستان متاورسی جهان

۱۴۰۱-۰۴-۲۰ دنیای فناوری

راه‌اندازی نخستین بیمارستان متاورسی جهان

فناوری‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی متاورس برای ایجاد مشاوره از راه دور با پزشکان ایده‌ای فوق‌العاده است.

شرکت مراقبت‌های بهداشتی گروه تامبی (Thumbay Group) در چند ماه آینده اولین بیمارستان متاورسی خود در جهان را در امارات متحده عربی راه‌اندازی خواهد کرد.

مدیران این شرکت معتقدند که این موضوع به گردشگری سلامت نیز کمک خواهد کرد، زیرا بیماران می‌توانند پیش از انتخاب بیمارستان یا مرکز درمانی، امکانات را بررسی کنند.

دکتر تامبی مویدین موسس و رئیس گروه تامبی می‌گوید: «ما در حال حاضر روی آن کار می‌کنیم و انتظار داریم تا قبل از اکتبر سال جاری راه‌اندازی شود. این یک بیمارستان مجازی کامل خواهد بود و مردم می‌توانند با آواتار بیایند و با پزشک مدنظر خود مشورت کنند. برای ارائه خدمات گردشگری پزشکی، به بیماران اجازه می‌دهیم ببینند چه امکاناتی داریم. اگر آنها سفر کنند و به مرکز بهداشت تامبی بیایند، بیمارستان مانند آن چیزی که در متاورس دیدند، خواهد بود.»

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از کوین‌دیلی، واقعیت مجازی در سیستم سلامت می‌تواند راهی برای بیماران مراقبت طولانی یا افراد دارای معلولیت دائمی برای تجربه دنیای اطراف شود. مویدین توضیح داد که با دادن هدست‌های AR و VR به بیماران، کارکنان بهداشتی می‌توانند به آنها کمک کنند تا احساس بودن در خانه را داشته باشند.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۴-۲۰ دنیای فناوری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.