قیمت طلا و سکه ریخت

۱۴۰۱-۰۴-۱۷ اقتصاد

قیمت طلا و سکه ریخت

نایب رئیس اتحادیه طلا معتقد است: در هفته آینده قیمت ارز تحت تاثیر مذاکرات قرار دارد و قیمت جهانی طلا هم به دلیل نوسانات قیمت نفت، تورم جهانی و نرخ بهره در آمریکا است و پیش‌بینی می‌کنیم تا دو روز آینده قیمت‌ها در بازار طلا تغییر قابل توجهی نداشته باشد.

بازار طلا طی یک هفته گذشته روند نزولی را سپری کرد؛ تا جایی که گزارش‌ها نشان می‌دهد هر گرم طلای ۱۸عیار با افت ۳.۶۵ درصد روبه‌رو شد؛ این یعنی قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار حدود ۵۲ هزار تومان کاهش داشت.

بررسی روند یک ماه گذشته نیز افت قیمت‌ها را نشان می‌دهد حکایت از آن دارد که هر گرم طلای ۱۸عیار کاهش ۴.۲۴ درصدی را تجربه کرده است.

در حال حاضر هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار یک میلیون و ۳۸۱ هزار و ۷۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

در همین حال، بررسی روند بازار سکه حاکی از آن است که قیمت سکه امامی با افت ۶۲۰ هزار تومانی در یک هفته گذشته مواجه شده است؛ این یعنی افزایش ۳.۹ درصدی.

براساس آخرین معاملات در بازار طلا و سکا، هر قطعه سکه امامی ۱۵ میلیون و ۲۶ هزار تومان قیمت خورده است.

در همین رابطه، محمد کشتی‌آرای، نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درخصوص تحولات بازار طلا اظهار داشت: هفته گذشته در مجموع کاهشی بود به خصوص از بعدازظهر چهارشنبه تا پنجشنبه انس جهانی طلا ۶۷ دلار کاهش یافت که این رقم بی‌سابقه است.

وی افزود: نرخ ارز نیز در هفته گذشته افت داشت که این دو عامل موجب کاهش قیمت انواع سکه و طلا شد این در حالی بود که تقاضا برای خرید در بازار طلا به دلیل مناسبت‌های قبل ماه محرم تقاضا برای خرید وجود دارد.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: در آخرین معاملات هفته گذشتهسکه طرح قدیم ۲۵۰ هزار تومان ، سکه طرح جدید ۴۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۱۵۰ هزار تومان و ربع سکه ۲۵۰ هزار تومان کاهش قیمت هفتگی داشت.

وی ادامه اد: سکه‌های یک گرمی ۱۵۰ هزار تومان، هر مثقال طلای آب شده ۱۶۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۵۰ هزار تومان کاهش قیمت را در هفته گذشته ثبت کردند.

کشتی آرای بیان کرد: با توجه به کاهش ۸۲۰ تومانی قیمت هر دلار در هفته گذشته حباب سکه در دومین هفته تیرماه ۸۰ هزار تومان کاهش یافت و به یک میلیون و ۳۷۰ هزار تومان رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،وی اظهارداشت: در هفته آینده نیز قیمت ارز تحت تاثیر مذاکرات قرار دارد و قیمت جهانی طلا هم به دلیل نوسانات قیمت نفت، تورم جهانی و نرخ بهره در آمریکا است و پیش‌بینی می‌کنیم تا دو روز آینده قیمت‌ها در بازار طلا تغییر قابل توجهی نداشته باشد.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۴-۱۷ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.