پایان عملیات اعزام حجاج به سرزمین وحی

۱۴۰۱-۰۴-۱۳ جامعه

پایان عملیات اعزام حجاج به سرزمین وحی

رئیس پلیس پیشگیری فراجا از پایان عملیات اعزام حجاج به سرزمین وحی خبر داد و گفت که ۳۹ هزار و ۶۳۵ نفر از زائران از ۱۸ ایستگاه پروازی در سطح کشور با امنیت کامل به مقصد عربستان رسیدند.

سردار مهدی معصوم بیگی در حاشیه اعزام آخرین گروه از زائران به سرزمین وحی با بیان اینکه فریضه‌ حج موهبت بزرگ خداوند برای مومنان و فرصت بی‌نظیر فردی، اجتماعی و بین‌المللی برای آنان است، گفت: برای زائران خانه خدا و حجاج بیت الله الحرام آرزوی سفری همراه با امنیت، سلامت و برخورداری از برکات معنوی دارم، امروز عملیات اعزام زائران به سفر معنوی زیارت خانه خدا که ۲۲ خرداد ماه از ۱۸ فرودگاه بین‌المللی آغاز شده بود، پایان یافت و آخرین گروه نیز به سرزمین وحی اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه دراین بازه زمانی ۳۹ هزار و ۶۳۵ زائر در امنیت کامل به سرزمین وحی اعزام شدند، گفت: مدت‌ها قبل از آغاز عملیات بزرگ اعزام زائران به حج تمتع، پلیس فرودگاه‌های پلیس پیشگیری فراجا با پیش‌بینی و اجرای طرح‌های مشترکِ انتظام بخشی، ضمن تکریم زائران گرامی و تامین نظم و امنیت مطلوب با دقت و تیزبینی کارکنان در بازرسی بار همراه و غیرهمراه، از خروج اقلام ممنوعه از کشور جلوگیری کرده و به‌حمدالله عملیات رفت حجاج از ۱۸ ایستگاه پروازی بدون هیچ گونه موردی به پایان رسید.

به گزارش ایسنا،رئیس پلیس پیشگیری فراجا با بیان اینکه پلیس فرودگاه برای عملیات بازگشت زائران نیز در آماده باش است، گفت: بازگشت زائران از ۲۳ تیرماه آغاز شده و تا هفتم مردادماه ادامه خواهد داشت. در این مدت نیز پلیس فرودگاه‌ها همچنان ایفاگر نقش ارزنده در تامین امنیت عمومی است.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۴-۱۳ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.