نماینده مجلس: تعیین سقف ۲۵درصدی اجاره بهای مسکن ، واکنش منفی مردم را درپی دارد

۱۴۰۱-۰۴-۱۲ سیاست

نماینده مجلس: تعیین سقف ۲۵درصدی اجاره بهای مسکن ، واکنش منفی مردم را درپی دارد

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید: مردم واکنش بیشتری نسبت به این موضوع خواهند داشت و می‌گویند، شما همه کالاها را بیش از ۱۰۰ درصد گران کرده‌اید پس چگونه به مسکن ما که می‌رسد، می‌خواهید دستوری عمل کنید؟! اگر دستوری وجود دارد چرا این دستور را راجع به بقیه مسائل به کار نمی‌گیرید؟

شهباز حسن‌پور بیگلری، نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در ارزیابی خود از شعارهای اقتصادی دولت به ویژه در ساخت ۴ میلیون مسکن گفت: در بحث مسکن و اینکه دولت می‌تواند ۴ میلیون مسکن بسازد یا نه باید به این نکته توجه داشته باشیم که یکی از بحث‌های اصلی و کلیدی رئیسی، بحث تولید سالانه یک میلیون مسکن و در ۴ سال اول ۴ میلیون مسکن بود اما امروز مسکن، به عنوان یکی از اصلی‌ترین و ضروری‌ترین نیازهای مردم است. البته باید این نکته را در نظر گرفت که مسکن یک موضوع تک‌ بُعدی نیست.

به گزارش منیبان ، او افزود: مسکن یک موضوع چند بُعدی است؛ هم مسائل امنیتی، هم مسائل اجتماعی، هم مسائل اقتصادی را به همراه دارد. از این رو یکی از مباحثی که باید هم به مجلس و هم به دولت به آن توجه کنند، تفکیک وزارت راه و شهرسازی از وزارت مسکن است. مسکن به تنهایی در کشور یک مقوله پیچیده‌ای است که به یک کلاف سردرگم تبدیل شده و نیازمند این است که از همه توان و ظرفیت کشور استفاده کنیم و حداقل سالی یک میلیون واحد مسکونی بسازیم که مشکل مسکن حل شود. اما درباره اینکه ساخت یک میلیون مسکن در سال شدنی است یا خیر؛ پاسخ بله است. اگر همه مجموعه دولت پای کار بیایند و این همکاری در ساخت مسکن به عنوان یک فرهنگ در دستور کار همه مسئولان قرار بگیرد چرا ساخته نشود؟

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۴-۱۲ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.