افزایش مقاومت حرارتی تجهیزات با عایق‌های نانویی محققان کشور

۱۴۰۱-۰۴-۰۶ سیاست

افزایش مقاومت حرارتی تجهیزات با عایق‌های نانویی محققان کشور

عایق‌های حرارتی و ضد حریق با دانش نانوفناوری با وزن و ضخامتی پایین، محصول دانش بنیان یکی از شرکت‌های دانش بنیان است که از مزایایی چون ضد آب، مقاومت مکانیکی بسیار بالا، بدون ریزش و پایدار در لرزش برخوردار است.

هواژل‌ها، جامداتی با سطح ویژه بالا و بیش از ۹۷ درصد تخلخل با کاربردهای وسیعی در صنعت هستند. این مواد، زیست سازگار و با ضریب انتقال حرارت بسیار پایین به عنوان عایق حرارتی، صوتی و الکتریکی عالی استفاده می‌شوند.

این عایق‌های حرارتی از سوی یکی از شرکت‌های دانش بنیان و با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو تولید شده‌اند و صنایع با قیمتی پایین و کیفیتی بالا به این محصول دسترسی دارند.

این عایق حرارتی و ضد حریق دارای وزن و ضخامت بسیار کمی است و می‌توان از آن برای عایق کاری لوله‌ها با دمای بالا و حل بخشی از مشکلات صنعت نفت و گاز استفاده کرد. این عایق‌ها با طول عمر بیش از ۲۰ سال، قابلیت استفاده در دمای منفی ۲۰۰ درجه تا مثبت ۶۵۰ درجه سانتی گراد را به صورت پیوسته دارند.

این عایق‌ها به هیچ وجه نمی‌سوزند و آلاینده‌ای تولید نمی‌کنند، همچنین فوق آب گریز هستند، در نتیجه سبب جلوگیری کامل از پدیده خوردگی زیر سطح عایق در صنایع مختلف می‌شوند. عایق‌های حرارتی و برودتی ژاکتی دسته‌ای از عایق‌های حرارتی هستند که برای عایق کاری سطوح پیچیده، حساس و نیازمند بازرسی مستمر استفاده می‌شوند.

به گزارش ایسنا،«قیمت مقرون به صرفه به نسبت کارایی»، «سرعت نصب بالاتر با وزن و حجم کم، کاهش زمان راه‌اندازی پروژه‌های صنعتی یعنی کاهش محسوس هزینه‌ها»، «ضد آب، مقاومت مکانیکی بسیار بالا، بدون ریزش و پایدار در لرزش»، «طول عمر بیش از بیست سال بلنکت‌های آیروژل» و «کاهش متفاوت مصرف انرژی با حداقل ضریب انتقال حرارت» از جمله مزایای این محصول داخلی است.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۴-۰۶ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.