فعال سیاسی اصولگرا : ضعف عملکرد تیم اقتصادی دولت باعث اعتراضات صنفی متعدد شده است

۱۴۰۱-۰۴-۰۲ سیاست

فعال سیاسی اصولگرا : ضعف عملکرد تیم اقتصادی دولت باعث اعتراضات صنفی متعدد شده است

بخشایش اردستانی گفت:مسئولان نباید هر اعتراض صنفی را سیاسی برداشت کنند. باید بدانند که اعتراض صنفی حق مردم است و حتی می‌توانند مجوز برگزاری تجمعات را بدهند تا مردم با امنیت تجمع کنند و حتی خبر تجمع هر صنف در اخبار صداوسیما نشان داده شود تا حساسیت موجود بر اعتراضات از بین برود .

حدود ۱۰ ماه از عمر دولت سیزدهم می‌گذرد و هنوز مشکلات اقتصادی دامن‌گیر کشور است و دولت هم با وجود تلاش‌هایی که داشته اما نتوانسته به خواسته‌های مردم پاسخ روشنی بدهد. از آن سو همچنان وضعیت برجام مبهم است و مشخص نیست آیا با احیای آن تحریم‌ها برداشته می‌شود یا خیر؟

احمد بخشایش اردستانی، تحلیلگر مسائل سیاسی، درباره این موضوع گفت: «نمی‌شود به صورت جزیره‌ای تحلیل کرد؛ به این معنی که نمی‌شود از اقتصاد سخن گفت اما تأثیر آن بر اقتصاد را نادیده گرفت یا از تحولات این دو حوزه سخن گفت اما تأثیرات اجتماعی آنها را فراموش کرد؛ بنابراین باید همه عوامل را در ارتباط با هم در نظر گرفت. واقعیت این است که دولت آقای رئیسی در حوزه اقتصادی آن‌طور که انتظار می‌رفت عمل نکرده است. شاید بتوان گفت که دولت در حوزه سیاست خارجی به درستی راه مقاومت را در پیش گرفت اما در حوزه اقتصاد با گرانی‌های فزاینده و ترومی که از کنترل خارج شده، نمی‌توان عملکرد دولت را مثبت ارزیابی کرد. دولت گفت در پی حذف ارز ترجیحی تنها پنج قلم کالا گران می‌شود اما دیدیم که ۵۰ قلم کالا گران شد و انگار خود دولت هم غافلگیر شد».

به گزارش فردا، او ادامه داد: «تیم اقتصادی دولت ضعیف عمل کرده است و همین ضعف مدیریتی در حوزه اقتصاد باعث اعتراضات صنفی متعدد شده است. اینکه امروز در کشور هر سه قوه با هم همسو هستند یک نعمت است و دولت فضای خوبی برای کار دارد و می‌توانست تا اینجای کار هم بهتر عمل کند اما تا کنون هنوز مشکلات مهم اقتصادی رفع نشده است».

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۴-۰۲ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.