آتش‌سوزی یک کارگاه تولید کارتن در جاده خاوران

۱۴۰۱-۰۳-۲۹ جامعه

آتش‌سوزی یک کارگاه تولید کارتن در جاده خاوران

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از آتش‌سوزی در یک کارگاه تولید کارتن خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا درباره جزییات وقوع این حادثه اظهارکرد: در ساعت ۱۶:۲۱ امروز، یکشنبه ۲۹ خردادماه، یک مورد حادثه آتش‌سوزی در یک کارگاه تولیدی، واقع در جاده خاوران، محله عباس آباد علاقبند، به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اطلاع داده شد که چهار ایستگاه آتش‌نشانی به همراه چند دستگاه تانکر آب و بالابر هیدرولیکی به محل حادثه اعزام شد.

وی با بیان اینکه در محل حادثه چندین کارگاه، کارخانه و تولیدی‌های کوچک و بزرگ در کنار یکدیگر قرار گرفته بود گفت: این کارگاه‌ها اغلب در زمینه تولید مصنوعات چوبی، کاغذ، ام‌دی‌اف و… فعالیت داشتند که همه آنها مملو از مواد قابل اشتعال بود.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران اظهارکرد: داخل یکی از این سوله‌ها که حدود ۵۰۰ مترمربع مساحت داشت و مسقف نیز بود مقدار بسیار زیادی کاغذ و ضایعات کاغذ وجود داشت که ظاهرا به وسیله دستگاه از این کاغذها کارتن و مقوا تولید می‌کردند. این قسمت دچار حریق شده بود و آتش به مقدار زیادی از این خرده کاغذها که داخل حیاط چیده شده بود نیز سرایت کرده بود.

وی با اشاره به آغاز عملیات آتش‌نشانان برای اطفای حریق گفت: آتش‌نشانان از چند جهت عملیات خود برای اطفای حریق را آغاز کردند و در گام نخست تلاش کردند که حریق به کارگاه‌های مجاور سرایت نکند. در همین راستا با استفاده از یک دستگاه لودر عملیات تخلیه خرده کاغذ ها آغاز و از سرایت آتش به اماکن مجاور جلوگیری شد.

به گزارش ایسنا، ملکی با بیان اینکه هم اکنون آتش تحت کنترل درآمده و خطر گسترش و سرایت به اطراف وجود ندارد، گفت: وی پس از انجام ایمن سازی های کامل محل به کارشناسان تحویل داده خواهد شد و اقدامات برای بررسی علت حادثه آغاز خواهد شد.

به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران این حادثه گرچه گسترده بود، اما خوشبختانه تلفات و خسارات جانی نداشت.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۳-۲۹ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.