استقبال سایت اصولگرا از بازداشت ادمین های سه کانال

۱۴۰۱-۰۳-۲۹ سیاست

استقبال سایت اصولگرا از بازداشت ادمین های سه کانال

قطعا چنین افرادی، آمران ذی نفوذی در رده‌های مختلف کشور داشته و دارند که آن‌ها با دادن اطلاعات و وسیله قرار دادن این افراد، در صدد بوده اند از پرچم انقلابی گری سوء استفاده کرده و نفع مطلوب خود را به دست آورند.

در سال‌های اخیر با فعالیت اشخاص مختلف و به موازات آن حضور ذینفعان غیر رسانه‌ای متعدد در این عرصه، با پدیده‌ای به نام «محرمانه خواری» یا «بده بزنیم» مواجه شدیم. در این زمانه شاهدیم که جناح‌ها یا گروه‌ها یا دسته‌های اقتصادی یا سیاسی با تطمیع و تهییج برخی افراد و در اختیار دادن اطلاعاتی به اصطلاح محرمانه یا خاص به آن‌ها به دنبال این هستند که «له» یا «علیه» جناح رقیب خود مطالبی را منتشر کنند.
توسعه شبکه‌های اجتماعی و حضور اشخاص در این عرصه، هر روز نسبت به گذشته افزایش می‌یابد و همین موجب شده تا افرادی به دنبال این باشند که با سوء استفاده از ظرفیت‌های این فضا، دنبال مقاصد مختلفی باشند.

اگر روزگاری مخاطبان برای به دست آوردن اخبار، دنبال تهیه روزنامه ها یا رصد اخبار رسانه‌های سمعی و بصری و مجازی بودند، امروزه به یمن توسعه شبکه‌های اجتماعی در بسترهای متنی یا صوتی و تصویری، کسب خبر نسبت به گذشته تفاوت بسیاری داشته که البته همین امر مزایا و معایب متعددی دارد.

به گزارش تابناک، نباید فراموش کرد که روزگاری انتشار اخبار به اصطلاح «داغ و جنجالی» یا «افشاگرانه»، یکی از مزیت‌های برتری یک رسانه محسوب می‌شد، اما به مرور زمان، هم رسانه‌ها و هم مخاطبین به این نتیجه رسیدند که انتشار چنین مطالبی، تاثیر و دوام آنچنانی در اصلاح و تغییر امور مشکل زا نداشته و باید با نگاه کارشناسی و همه جانبه به بیان چنین مشکلاتی پرداخت و با تبیین کامل شرایط و همچنین تاکید بر انتقال اصول سواد رسانه‌ای به مخاطب اقناع سازی منصفانه و خیرخواهانه را پدید آورند.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۳-۲۹ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.