برآورد وجود بیش از ۵۵ میلیارد تن انواع ذخایر معدنی در کشور

۱۴۰۱-۰۳-۲۵ -دسته‌بندی نشده

برآورد وجود بیش از ۵۵ میلیارد تن انواع ذخایر معدنی در کشور

رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی، از شناسایی و ثبت مواد معدنی خبر داد و گفت: بیش از ۵۵ میلیارد تن انواع مواد معدنی در کشور ذخیره قطعی و مابقی ذخیره زمین‌شناسی، پیش‌بینی شده است.

دکتر علیرضا شهیدی با بیان اینکه افزایش عمق و سطح اکتشافات ایران می‌تواند به افزایش ذخایر معدنی ایران اضافه کند، خاطرنشان کرد: آنچه که در کشور تا کنون مطرح بوده، شناسایی مواد معدنی در سطح کشور است و بر این اساس بیش از ۵۵ میلیارد تن انواع ذخیره معدنی در کشور قطعی و مابقی ذخیره زمین‌شناسی پیش‌بینی شده است.

وی افزود: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور قریب به دو دهه است که به شناسایی ذخایر پنهان روی آورده است؛ به این معنی که این ذخایر به هیچ عنوان نشانه‌هایی روی سطح زمین ندارند، بنابراین امیدواریم با استفاده از ژئوفیزیک هوایی بتوانیم این ذخایر معدنی را شناسایی کنیم.

به گزارش ایسنا، شهیدی با بیان اینکه ما در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از مقیاس یکصدهزارم در دهه هشتاد به مقیاس ۹۴۵ هزار کیلومتر مربع، سطح کشور را مورد شناسایی قرار داده‌ایم، خاطرنشان کرد: از سال گذشته این سازمان به تولید اطلاعات پایه در مقیاس یک پنجاه هزارم ورود کرده، لذا امیدواریم در برنامه پنج ساله هفتم کل کشور را در مقیاس یک پنجاه هزار داشته باشیم.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۳-۲۵ -دسته‌بندی نشده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.