فوت یک بیمار مشکوک به «تب کریمه کنگو» در هرمزگان

۱۴۰۱-۰۳-۲۳ جامعه

فوت یک بیمار مشکوک به «تب کریمه کنگو» در هرمزگان

در هفته اخیر دو بیمار مشکوک به ابتلا به تب کریمه کنگو در بیمارستان‌های هرمزگان بستری شده‌اند که یک نفر از آنها که جوانی ۳۵ ساله بود فوت کرد.

فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بیماری تب کنگو کریمه همچنان در کمین است اظهار داشت: در هفته اخیر دو بیمار مشکوک به بیماری تب کریمه کنگو در بیمارستان‌های استان بستری شدند که یک مورد آقای ۳۵ ساله از قشم با حال عمومی بد بود که متاسفانه جان خود را از دست داد و مورد دوم یک خانم ۵۵ ساله از سیریک است که در حال حاضر با حال عمومی نامساعد در بخش مراقبت های ویژه بستری است.

فاطمه نوروزیان با عنوان اینکه هر دو مورد سابقه تماس با دام را ذکر کردند، گفت: احتمال اینکه این دو بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو شده باشند بسیار زیاد است.

به گزارش تسنیم ، نوروزیان در خصوص علائم هشدار دهنده گفت: بیمارانی که علائم شبیه به آنفولانزا دارند حتماً مورد بررسی قرار بگیرند و اگر سابقه تماس با دام یا گزش کنه دارند در مراجعه به پزشک مطرح نمایند چرا که علائم اولیه این بیماری مشابه آنفولانزا و کرونا می باشد و ممکن است در وهله اول شناسایی نشود اما بیماران اگر سابقه تماس با دام یا گزش کنه را عنوان کنند این بیماری خیلی سریعتر تشخیص داده می شود.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۳-۲۳ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.