جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

۱۴۰۱-۰۳-۲۰ جامعه

جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

بنابر جدیدترین آمار همه‌گیری کرونا (کووید-۱۹)، شمار مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۵۳۹ میلیون و ۱۸۹ هزار و ۴۸۷ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۳۲۸ هزار و ۲۰۲ نفر نیز بر اثر عفونت کووید تأیید شده است.

براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۸۷.۱ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۲ میلیون مبتلا، پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۱.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۷ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۹.۷ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۹ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

جدول جهانی پاندمی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده
۸۷,۱۱۴,۷۴۰

۱,۰۳۵,۳۲۰
۲ هند ۴۳,۲۰۷,۲۶۵ ۵۲۴,۷۴۷
۳ برزیل ۳۱,۳۶۰,۸۵۰ ۶۶۷,۸۴۹
۴ فرانسه ۲۹,۷۵۳,۳۷۰ ۱۴۸,۷۱۰
۵ آلمان ۲۶,۷۲۷,۸۷۴ ۱۴۰,۰۰۹
۶ انگلیس ۲۲,۳۷۳,۱۴۶ ۱۷۹,۱۶۵
۷ روسیه ۱۸,۳۶۵,۸۷۹ ۳۷۹,۸۱۳
۸ کره جنوبی ۱۸,۲۰۹,۶۵۰ ۲۴,۳۴۱
۹ ایتالیا ۱۷,۵۸۹,۵۹۵ ۱۶۷,۲۵۳
۱۰ ترکیه ۱۵,۰۷۲,۷۴۷ ۹۸,۹۶۵
همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۳۳ هزار و ۳۱۹ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۳۴۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل، تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، استرالیا، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، پرتغال، مالزی، تایلند، کره شمالی، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، کانادا، شیلی، فیلیپین، سوئیس، پرو و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

به گزارش ایسنا،روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

همچنین در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۳-۲۰ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.