آیت‌الله فاضل لنکرانی : ‌‎چرا باید بشنویم در بعضی وزارتخانه‌ها مافیا وجود دارد؟

۱۴۰۱-۰۳-۱۶ سیاست

آیت‌الله فاضل لنکرانی : ‌‎چرا باید بشنویم در بعضی وزارتخانه‌ها مافیا وجود دارد؟

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام گفت: امروز مسئولین ما باید توجه داشته باشند که امام ما نسبت به رنج‌ها و گرفتاری‌های مردم از خود بی‌خود می‌شد و باید بدانند در انقلابی که امام رهبر او بود همه باید خودشان را خدمتگزار مردم بدانند

‌‎رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) قم بیان اینکه با گذشت ۳۳ سال از ارتحال امام داغ رحلت او هنوز تازه است، گفت: امام برای مردم ارزش قائل بود و وجودشان در حکومت را تشریفاتی نمی دانست.

‌‎آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی در مراسم بزرگداشت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) در مسجد جامع گلشن گرگان، با بیان این مطلب افزود: یاد امام در ذهن ملت‌های آزاده‌ی دنیا، در ذهن ملت ایران، در میان خانواده‌های معظم شهدا، در حوزه‌های علمیه شیعه و سنی زنده است و بعد از ۳۳ سال جلساتی به این عظمت، برای گرامیداشت او برگزار می شود.

‌‎ ‌‎عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه در خصوص غیرت امام راحل نسبت به انقلاب به گفته ای از آیت الله العظمی فاضل لنکرانی اشاره کرد و گفت: مرحوم والد ما رضوان الله تعالی علیه می‌فرمود حتی دوستان قدیمی امام، آنهایی که امام خیلی با ایشان مأنوس و رفیق بود، اگر می‌خواستند نسبت به انقلاب کوچکترین تعریضی کنند که دلالت بر این داشته باشد که انقلاب چه شد، اگر نبود بهتر نبود؟ می‌خروشید، عصبانی می‌شد، رعایت رفاقت را نمی‌ کرد چون امام فهمیده بود با انقلاب، مردم چه حقی بر دین پیدا کردند.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در این مدت به بهترین وجه انقلاب را رهبری و اهداف امام را دنبال نمودند افزود خداوند را شکر گذاریم که بعد از امام سکان هدایت و رهبری را بدست کسی داد که از همه شاگردان امام به اهداف انقلاب، مبانی فکری و سیاسی امام آشناتر است.

‌‎ آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی خطاب به مسؤلین گفت: امروز مسئولین ما باید توجه داشته باشند که امام ما نسبت به رنج‌ها و گرفتاری‌های مردم از خود بی‌خود می‌شد و باید بدانند در انقلابی که امام رهبر او بود همه باید خودشان را خدمتگزار مردم بدانند، همه باید دغدغه حل مشکلات مردم را داشته باشند نه اینکه دنبال این باشند که خدای ناکرده مقامی را به دست بیاورند تا با این مقام بخواهد به مطامع دنیوی خودشان برسند.

‌‎به گزارش جماران، رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام با انتقاد از بعضی از افراد نادان که می‌گویند حکومت اسلامی چه شد؟ حکومت اسلامی برای ما ثروت نیاورد، حکومت اسلامی تا این زمان برای ما رفاه نیاورده، حکومت اسلامی آن خوشی‌ای که سایر مردم در کشورهای دیگر دارند نیاورد، گفت: کسانی که این حرف را می‌زنند عظمت دین را نمی‌دانند، عظمت اینکه ما تحت حکومت اسلامیم و حکومت اسلام یعنی حکومت خدا، یعنی حکومتی که دین خدا قانون آن است و خدا هم در قرآن می‌گوید.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۳-۱۶ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.