شکست سنگین آقاتهرانی از قالیباف

۱۴۰۱-۰۳-۰۴ سیاست

شکست سنگین آقاتهرانی از قالیباف

در سومین سال از انتخابات هیات رئیسه مجلس محمدباقر قالیباف را ۱۹۴ رای ریاستش را تمدید کرد، یک ناظر و دو دبیر هیات رئیسه هم تغییر کردند.

سومین انتخابات هیات رئیسه مجلس یازدهم صبح امروز برگزار شد. انتخاباتی که در آن ریاست محمدباقر قالیباف با همه حواشی که اخیرا گریبان او را گرفته بود چه از انتشار فایل صوتی جلسه فرماندهان سپاه گرفته تا سفر خانواده اش به ترکیه برای خرید سیسمونی، برای سومین بار تمدید شد.

شکست آقاتهرانی از قالیباف
قالیباف در این دور از رقابت ها، مرتضی آقاتهرانی، الیاس نادران و فریدون عباسی را مقابل خود داشت. اگر چه نادران پیش از انتخابات در نامه ای خطاب به نمایندگان انتقادات تندی را به عملکرد قالیباف داشت اما در این انتخابات فقط توانست ۲۱ رای را به دست بیاورد.

فریدون عباسی هم که در این دور ۳ رای را کسب کرد، در اجلاسیه دوم ۱۸ رای و در اجلاسیه اول مجلس توانسته بود ۱۷ رای بدست بیاورد.

شاید جدی ترین رقیب قالیباف را بتوان مرتضی آقاتهرانی دانست اما او نیز در این رقابت با کسب ۵۳ رای نتوانست به ریاست مجلس برسد.

قرعه‌کشی، نائب رئیس اول را مشخص کرد
در اجلاسیه سوم انتخابات هئیت رئیسه مجلس، کرسی نائب رئیسی بدون تغییر باقی ماند. اگر چه مجتبی ذوالنور، هاجر چنارانی و ابراهیم عزیزی به همراه عبدالرضا مصری و علی نیکزاد برای کرسی نائب رئیسی نامزد شده بودند اما، بهارستانی ها علی نیکزاد را با ۱۶۸ رای و عبدالرضا مصری را ۱۶۸ رای به عنوان نواب رئیس انتخاب کردند.

به گزارش قرن نو،محمدباقر قالیباف گفت با توجه به اینکه دو نفر اول نیکزاد و مصری هردو ۱۶۸ رای کسب کردند، بر اساس آیین نامه به قید قرعه یکی را انتخاب می کنیم. که نفر اول نایب رییس اول و نفر دوم نایب رییس دوم شدند.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۳-۰۴ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.