باقری: در هر شرایطی، کشورها نباید از وضعیت مردم افغانستان غافل شوند

۱۴۰۱-۰۳-۰۴ سیاست

باقری: در هر شرایطی، کشورها نباید از وضعیت مردم افغانستان غافل شوند

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان، گفت : «سیاست همسایگی ایران» در پی تبدیل “سرمایه‌های فرهنگی و تمدنی مشترک” به “تعاملات پیوسته سیاسی” و “پیوندهای پایدار اقتصادی” است.

به گزارش ایسنا، علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه روز گذشته در دیدار «فرقت صدیق‌اف» معاون وزیر امور خارجه جمهوری ازبکستان، با اشاره به وجود اراده های جدی دو طرف برای توسعۀ روابط فیمابین در همۀ زمینه‌ها اظهار کرد: برای اجرایی شدن تمایل دو کشور در این باره باید روندهای اداری در این راستا را سرعت بیشتری بخشید.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه افزود: برای تقویت صلح و ثبات منطقه‌ای و تأمین منافع دو کشور در زمینه مقابله با تروریسم، مبارزه با قاچاق مواد مخدر و موضوعات مشترک امنیتی در منطقه باید همکاری‌های فشرده و منسجم و بیشتری داشته باشیم.

باقری با توجه به تحولات و شرایط جاری در افغانستان تاکید کرد :در هر شرایطی، کشورها نباید از وضعیت مردم افغانستان غافل شوند.

وی ثبات کشورهای همسایه افغانستان را جدای از استقرار صلح و آرامش در افغانستان ندانست و همکاری‌های بلندمدت را باعث تحکیم و پایداری پیوندهای منطقه‌ای برشمرد.

به گزارش ایسنا،معاون وزیر امور خارجه جمهوری ازبکستان نیز در این دیدار ضمن تأکید بر علاقه‌مندی کشورش به توسعه روابط با ایران به ویژه در بخش‌های حمل و نقل، تجارت و بهره‌گیری از بندر چابهار برای تسهیل و افزایش صادرات و واردات متقابل اظهار کرد : مسیرهای سنتی و پیشین پاسخگوی نیازهای حوزه امنیت غذایی نبوده و یافتن مسیرهای جایگزین الزامی می‌نماید.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۳-۰۴ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.