فرمانده کل سپاه : فرماندهان خاطرات‌شان را به کتاب تبدیل کنند

۱۴۰۱-۰۳-۰۴ سیاست

فرمانده کل سپاه : فرماندهان خاطرات‌شان را به کتاب تبدیل کنند

ایسنا نوشت :سرلشکر سلامی در آیین تجلیل از فرماندهان گردان‌های رزمی دفاع مقدس با عنوان«قهرمانان خط شکن» گفت: این لحظات یکی از با شکوه‌ترین لحظات تاریخ اسلام و ایران است. مومنان خدا توانستند غلبه خون بر شمشیر، اسلام بر کفر و نور ایمان را در عرصه دفاع به اثبات برسانند.

سرلشکر حسین سلامی ادامه داد: آزادی خرمشهر، فتح شهری بود که ماه‌ها در اسارت دشمن قرار داشت. با فتح این شهر نشان داده شد که ایران هرگز رنگ اشغال و شکست را نخواهد پذیرفت. این لحظات برای ما خاطره ساز است چرا که در جمع خانواده‌های شهدا هستیم که مظاهر صبر و استقامت هستند و بر مصیبت عزیزان‌شان پایداری کردند.

سردار سلامی با اشاره به اینکه خانواده‌های شهدا بدانند نه فقط امروز،بلکه تا ابد آنچه به نام عظمت، بزرگی، امنیت و آسایش برای هموطنان عزیز ماست حاصل خون شهدای‌شان است، توضیح داد: شهدا جانانه جنگیدند و همانند علی اکبر امام حسین (ع) به میدان رفتند. آنها رفتند تا ما زنده بمانیم و جوانان کهنسالی که در این مراسم هستند، روح جوانمردی و غیرت در وجودشان موج می‌زند. فرماندهان گردان دوران دفاع مقدس مانند شیر، کمر دشمن و سیاست‌های استکبار و آمریکا را می‌شکستند.این عزیزان مردان خطوط نبرد هستند و بیرق از دستشان هرگز نمی‌افتاد.

فرمانده کل سپاه یادآور شد: فرماندهان گردان دفاع مقدس مفسران حقیقی آیات جهاد هستند و هرگز از دشمن نترسیدند و نلرزیدند وهرچه به خطر نزدیک می‌شدند آرام تر و متین‌تر بودند. گاهی فکر می‌کنیم حماسه‌ها مربوط به تاریخ و گذشته هستند اما تاربخ را آفرینش‌گران حماسه‌هایی جاوید می‌نویسند. آنها که به هنگام وارد عمل شدند تا هویت‌شان و عزت‌شان و ایمان‌شان محو نشود.

به گزارش ایسنا وی افزود: هنر آنها ساختن یک حماسه همیشگی است. شما در زمان جلو می‌روید و با ابدیت این ملت پیش می‌روید. یک نبرد گاهی معادل حیات دائمی یک ملت است. جنگ همیشه برای نابودی، ناپدید و محو کردن یک ملت آغاز می‌شود. شما شهرهای ویران شده و آوارگی مردم و یتیم شدن کودکان را می‌بینید . این سرنوشت کسانی است که به موقع در مقابل دشمن نایستند. شهرهای ما سرشار از آرامش ، پیشرفت و صاحب افتخار هستند. اگر قبلاً دانش آموزان و نوجوانان شاهنامه می‌خواندند، امروز آنقدر داستان‌های واقعی اما شبیه به افسانه می‌خوانند که همچون شاهنامه است. هر شهید ما یک شاهنامه دارد می‌توان از او کتابی وسیع نوشت که پایان نداشته باشد. چنین کشوری هرگز اشغال نمی‌شود و در او طمع نمی‌کند چون می‌داند به چه سرنوشت شومی گرفتار خواهد شد.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۳-۰۴ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.