چند نفر شهید و جانباز شدند تا خرمشهر آزاد شود ؟

۱۴۰۱-۰۳-۰۴ سیاست

چند نفر شهید و جانباز شدند تا خرمشهر آزاد شود ؟

فارس نوشت :رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس ؛ آمار رسمی شهدا و جانبازان عملیات آزادسازی خرمشهر را اعلام کرد.

اولین نشست فرمانده کل سپاه با فرماندهان خط‌شکن گردان‌های رزمی دوران دفاع مقدس «قهرمانان خط شکن» با حضور سردار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران و همچنین فرمانده لشکرهای دوران دفاع مقدس، فرماندهان گردان‌ها و برخی از مسوولان لشکری و کشوری همزمان با چهلمین سالگرد فتح خرمشهر و عملیات پیروزمند بیت‌المقدس در تالار خلیج فارس باغ‌موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس امروز سه‌شنبه سوم خردادماه برگزار شد.

۹۳۷ فرمانده گردان پاسدار در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند

در ابتدای این مراسم، سردار علی‌محمد نائینی، رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با اشاره به اینکه ۹۳۷ فرمانده گردان پاسدار در دوران به شهادت رسیدند، بیان داشت: اینجانب با یقین به آنکه «وَمَا النَّصْرُ إِلَّا مِنْ عِنْدِ اللَّهِ»، از فرزندان اسلام و قوای سلحشور مسلح که دست قدرت حق از آستین آنان بیرون آمد و کشور بقیه الاعظم (عج) را از چنگ گرگان آدم‌خوار که آلت‌هایی در دست ابرقدرتان، خصوصاً آمریکای جهان‌خوارند بیرون آورد و ندای «الله‌اکبر» را در خرمشهر عزیز طنین‌انداز کرد.

وی افزود: آنان به‌ یقین مورد تقدیر ناجی بشریت و برپاکننده عدل الهی در سراسر گیتی هستند. آنان به آرم «وَما رَمَیتَ إِذ رَمَیتَ وَلٰکِنَّ اللَّهَ رَمیٰ» مفتخرند.

آماری از شهدا و جانبازان ۲۵ روز عملیات بیت‌المقدس

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با اشاره به آماری از جانبازان و شهدای عملیات بیت‌المقدس گفت: عملیات بیت‌المقدس با حضور یک‌صد هزار رزمنده ارتش، سپاه و جهاد سازندگی و بسیج مردمی در چهار مرحله نبرد و طی ۲۵ شبانه‌روز در گرمای خوزستان انجام شد.

وی ادامه داد: طی این عملیات ۶ هزار و ۲۴۳ نفر شهید و ۱۶ هزار و ۷۱۰ نفر جانباز شدند. در واقع مراسم «قهرمانان خط‌شکن» فرصتی برای مرور مجاهدت‌های فرماندهان گردان‌های رزمی سپاه در دوران دفاع مقدس است.

به گزارش فارس ،سردار نائینی ابراز داشت: از سنت‌های حسنه‌ای که با تدبیر سردار سرلشکر سلامی فرمانده محترم کل سپاه هر سال در هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود، مراسم «یادها و نام‌ها» است. در این مراسم از فرماندهان و مدیران ارشد دفاع مقدس که با اهتمام به اجرای تاریخ شفاهی، به افزودن سرمایه خاطرات معنوی جنگ و تکمیل گنجینه مرکز کمک کرده‌اند، تقدیر می‌شود.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۳-۰۴ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.