ششمین انتخابات شورای هیأت های مذهبی در هرمزگان برگزار شد

۱۴۰۱-۰۲-۳۱ سیاست

ششمین انتخابات شورای هیأت های مذهبی در هرمزگان برگزار شد

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: ششمین دوره انتخابات شورای هیأت های مذهبی هرمزگان همزمان با سراسر کشور در حال برگزاری است.

حجت‌الاسلام علی اکبر انصاری راد، مشارکت جدی هیأت‌های مذهبی در امر تصمیم سازی و تصمیم گیری را مهمترین هدف از برگزاری این انتخابات عنوان کرد.
وی با بیان اینکه امروزه شاهد مشکلات فراوانی در حوزه هیأت‌های مذهبی استان هستیم، گفت: این مشکلات بایستی با همفکری مسئولان این هیأت‌ها برطرف شود، لذا یکی از راهکارهای رفع این مشکلات، برگزاری انتخابات شورای هیأت‌های مذهبی است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: این انتخابات در سراسر استان به جز شهرستان‌های بستک و بوموسی در حال برگزاری است.
حجت‌الاسلام علی اکبر انصاری راد با بیان اینکه در استان بیش از هزار و ۶۰۰ هیأت مذهبی فعال است گفت: در این انتخابات ۱۱۳ نفر کاندید شده اند که ۵۹ نفر با کسب آرای لازم به عنوان رئیس و اعضای شورای هیأت‌های مذهبی اصلی انتخاب می‌شوند.

به گزارش خبرآنلاین،وی افزود: بعد از تایید انتخابات از طرف ستاد انتخابات مرکز، اعضای شورای هیأت‌های مذهبی هر شهرستان؛ رئیس، نایب رئیس و دبیر شورا را انتخاب می‌کنند و سپس رئیس شورای هیأت‌های مذهبی هر شهرستان به مرکز استان مراجعه و از بین خودشان شورای هیأت‌های مذهبی استان را تشکیل می‌دهند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: یک شورای موفق حاصل از این انتخابات شکل خواهد گرفت که معتقدیم این شورا قادر به حل و فصل اکثر مشکلات هیأت‌های مذهبی خواهد شد.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۲-۳۱ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.