کمبود فضای آموزشی در آذربایجان غربی زیبنده نیست

۱۴۰۱-۰۲-۳۰ سیاست

کمبود فضای آموزشی در آذربایجان غربی زیبنده نیست

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش گفت: یکی از مشکلات آذربایجان غربی کمبود فضای آموزشی است.

قاسم احمدی لاشکی امروز ۳۰ اردیبهشت در میز خدمت آموزش و پرورش که در ارومیه از روز گذشته برپا است با بیان اینکه کمبود فضای آموزشی آذربایجان غربی زیبنده این استان نیست، گفت: باید تدابیر لازم برای حذف مدارس کانکسی، خشتی و سنگی و گلی در این استان اندیشیده شود و مشکل کمبود فضای آموزشی مرتفع شود.

وی ادامه داد: با برپایی میز خدمت از روز گذشته مشکلات ۶۰۰ نفر از مراجعین بررسی شد و بدلیل دور دست بودن برخی مناطق این استان، مسائل مناطق دوردست را نیز از طریق وبینار بررسی و رهنمودهای لازم داده شد.

احمدی با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان برای تربیت مدرسین و رفع مشکل کمبود نیروی انسانی بسیار مهم و ضروری است، گفت: دو پردیس دختران و پسران این دانشگاه در ارومیه فعال است که با ایجاد مرکز دیگر زمینه تربیت مدرسین بیشتر در استان فراهم می شود.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به موضوع چاپ و توزیع کتب درسی نیز با بیان اینکه رسالت توزیع کتب به مدیران مدارس سپرده شده است، افزود: سالانه هزار عنوان کتاب در قالب ۱۴۶ میلیون جلد برای ۱۶ میلیون دانش آموز چاپ و آماده می شود.

به گزارش ایسنا، وی با تاکید براینکه مدیران ۱۱۳ هزار مدرسه با همکاری روسای نواحی موظف به توزیع کتب درسی هستند، ادامه داد: مشکلی در چاپ و توزیع کتب درسی برای سال تحصیلی آینده نداریم.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۲-۳۰ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.