۲۰۰ هزار نفر شامل قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری می‌شوند

۱۴۰۱-۰۲-۲۹ جامعه

۲۰۰ هزار نفر شامل قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری می‌شوند

معاون پرستاری وزارت بهداشت اعلام کرد: حدود ۲۰۰ هزار نفر شامل قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری می‌شوند.

دکتر عباس عبادی با بیان این مطلب در اجلاس روسای دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی کشور در مازندران گفت: این قانون مصوب سال ۱۳۸۶ بود که اجرای آن بعد از این همه سال تاخیر از افتخارات دولت جدید است.

وی اضافه کرد: با حمایت وزیر بهداشت و هیات دولت و مجلس، ردیف بودجه ۵۰۰۰ میلیارد تومانی برای اجرای قانون تعرفه گذاری اختصاص یافته است. سال آینده این بودجه در سرانه لحاظ می شود و طبق تفاهمنامه با سازمان برنامه این اعتبار به بیمه می رود تا خرید خدمت را بیمه انجام دهد.

عبادی افزود: یک بررسی آماری روی پرسنل پرستاری انجام شده که می تواند در سیاستگذاری ها و برنامه ریزی‌ها به دانشگاه های علوم پزشکی کمک کند. بر اساس این آمار ۱۸۷ هزار پرستار از مقطع کارشناسی تا دکتری در کشور داریم.

معاون پرستاری یادآور شد: ۶۵ درصد از این افراد اختصاصاً پرستار، ۸ درصد اتاق عمل، ۸ درصد مامایی، ۳ درصد بهیار و کمک پرستار و مابقی سایرین هستند. حدود ۵۴ درصد پرستاران رسمی و پیمانی، ۴۶ درصد بقیه موارد شامل ۱۷ درصد طرحی، ۱۵ درصد قراردادی، ۳.۵ درصد تبصره ای، نیم درصد ۸۹ روزه و ۸ درصد شرکتی هستند.

به گزارش ایسنا ،عبادی با اعلام این که ۷۶ درصد پرستاران زن و ۲۴ درصد مرد هستند، گفت: سنوات خدمت ۶۰ درصد پرستاران زیر ۱۰ سال است، ۳۰ درصد ۱۱ تا ۲۰ سال و ۱۰ درصد بالای ۲۰ سال سابقه خدمت دارند.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۲-۲۹ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.