فرماندهی انتظامی کشور در حال دفاع از امنیت و آرامش مردم است

۱۴۰۱-۰۲-۲۹ جامعه

فرماندهی انتظامی کشور در حال دفاع از امنیت و آرامش مردم است

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: دوران دفاع مقدس ارزشمندترین مقطع تاریخ انقلاب اسلامی است، امروز هرچه داریم از همان روحیه جهادی و انقلابی رزمندگان دوران دفاع مقدس است.

پیش از ظهر امروز ششمین همایش فرماندهان پیشکسوت دفاع مقدس استان تهران به عنوان پرچم داران عزت و افتخار همزمان با گرامی داشت چهلمین سالگرد آزادسازی خرمشهر قهرمان با حضور سردار “حسین اشتری” فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران و جمعی از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس در ستاد فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران (فراجا) برگزار شد.

سردار “حسین اشتری” در این مراسم ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای والامقام و معزز دفاع مقدس، شهدای عرصه نظم و امنیت ، مدافعان حرم ، درود و سلام بر روح بلند و ملکوتی امام راحل و آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز اظهار داشت: چهلمین سالگرد آزادسازی خرمشهر را گرامی می داریم و خدمت تمامی فرماندهان و جانبازان عزیز و بزرگوارانی که میزبانی مجموعه انتظامی را پذیرفتند، خیر مقدم عرض می کنم؛ حضور شما سروران گرانقدر (همه عزیزان از ارتش، سپاه، بسیج، وزارت دفاع، جهاد سازندگی و …) باعث افتخار و همچنین خیر و برکت برای تمامی همکاران است.

وی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره سردار “محمدتقی عصار” رئیس سازمان پیشکسوتان جهاد و مقاومت در دفاع مقدس ادامه داد: سردار عصار همواره پیگیر برگزاری چنین مراسمی بودند، درگذشت ایشان با توانمندی، سلامتی و روحیه بالا و آمادگی که داشتند غیرمنتظره بود.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران در ادامه به اهمیت دوران دفاع مقدس و نقش انتظامی کشور در آن دوران اشاره کرد و گفت: دوران دفاع مقدس ارزشمندترین مقطع تاریخ انقلاب اسلامی است، امروز هرچه داریم از همان روحیه رزمندگان دوران دفاع مقدس است که با روحیه جهادی و انقلابی در میدان حضور داشتند.

این مقام ارشد انتظامی به روحیه اخلاص و خداباوری رزمندگان دوران دفاع مقدس اشاره و خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس توجه رزمندگان و فرماندهان به خداوند تبارک و تعالی بود و همه این عزیزان با اخلاص پیروز میدان بودند.

اشتری در ادامه عنوان کرد: بعد از دوران دفاع مقدس در هرجا که با روحیه جهادی و انقلابی و با اخلاص ورود پیدا کردیم، موفق شدیم؛ پیشرفت در عرصه های مختلف از جمله در حوزه دفاعی، پزشکی، هسته ای و … به واسطه روحیه رزمندگان دوران دفاع مقدس است.

وی تاکید کرد: در هر مقطعی که به پیشرفت و پیروزی رسیده ایم، ردپای رزمندگان دوران دفاع مقدس را شاهد هستیم و یا جوانان برومندی که به عشق رزمندگان آن دوران در حال فعالیت هستند.

اشتری گفت: در این مقطع که دشمن در حال توطئه چینی و هجمه علیه جمهوری اسلامی ایران است بایستی روحیه جهادی و انقلابی را در خودمان حفظ کنیم؛ حفظ روحیه جهادی و انقلابی و تبعیت محض از مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز “مدظله العالی” رمز پیروزی است و می توانیم از همه مشکلات عبور کنیم و به قله برسیم.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: انصافا ژاندارمری، شهربانی و کمیته های انقلاب اسلامی پابه پای رزمندگان در میدان بودند؛ نیروهای ژاندارمری اولین گروهی بودند که در مقابل دشمن ایستادگی کردند و قبل از جنگ حدود ۱۰۰ بار در مقابل حملات رژیم بعثی عراق ایستادند.

اشتری با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس، شهربانی توانست امنیت را در داخل کشور برقرار کند، عنوان کرد: پس از آن، کمیته انقلاب اسلامی با تشکیل لشکر روح‌الله در دفاع مقدس حضور پیدا کردند و امروز نیز مجموعه فرماندهی انتظامی کشور در حال دفاع از امنیت و آرامش مردم است ضمن اینکه باب شهادت هنوز در فرماندهی کل انتظامی کشور باز است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، این مقام ارشد انتظامی به تغییر ساختار انتظامی کشور با تصویب فرمانده معظم کل قوا امام خامنه ای عزیز “مدظله العالی” اشاره و خاطرنشان کرد: ان شاءالله با تغییراتی که در مجموعه انتظامی کشور (فراجا) ایجاد شده در انجام ماموریت های محوله تغییرات و تحولی که شایسته ملت شریف ایران اسلامی است را ایجاد کنیم.

به گزارش ایسنا، در ششمین همایش فرماندهان پیشکسوت دفاع مقدس استان تهران تعدادی از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس به بیان خاطرات آن دوران پرداختند؛ در این بین “اسماعیل کوثری” نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با حضور در این همایش به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس پرداخت و گفت: حضور مردم در هشت سال دفاع مقدس در قالب بسیج، دشمن را غافلگیر کرد و با درایت و شجاعت حضرت امام (ره) دشمنی که می‌خواست خوزستان را تصرف کند و پس از آن به تهران بیاید، شکست خورد؛ امروز اگر در مسائل اقتصادی هم همچون دوران دفاع مقدس همه در کنار هم باشیم، مطمئناً موفق و سربلند خواهیم شد.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۲-۲۹ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.