رساله‌های برتر کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت تقدیر شدند

۱۴۰۱-۰۲-۲۹ سیاست

رساله‌های برتر کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت تقدیر شدند

مراسم تقدیر از رساله‌های برتر الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در جریان برگزاری یازدهمین کنفرانس این مرکز با حضور صاحبان رساله‌های برتر و شایسته تقدیر، انجام شد.

علی متقیان مجری مراسم تقدیر از رساله‌های برتر الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت که در یازدهمین کنفرانس این مرکز برگزار شد طی سخنانی ضمن خوشامدگویی به دانشجویان و صاحبان رساله‌های برتر، اظهار کرد: در این جلسه در نظر داریم از نظرات شما دانشجویانی استفاده کنیم؛ چراکه رساله‌های‌تان در حوزه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت برگزیده شده است و اطمینان داریم شما عزیزانی که امروز فارغ‌التحصیل شده‌اید فردا مسئولیت‌های بزرگی بر عهده خواهید داشت و به نوعی مجریان این سند خواهید بود.

وی افزود: شما نخبگان و فرهیختگانی هستید که دل به راه پیشرفت کشور زده‌اید و خوشحالیم که در این مراسم از شما قدردانی و سپاسگزاری کنیم و دیدگاه‌های شما را درباره رساله‌های خودتان و کارآیی آن برای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت بشنویم.

در ادامه این نشست هادی اکبرزاده عضو شورای عالی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در سخنانی کوتاه تاکید کرد: تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت بحثی است که ده سال کار فشرده و سنگین را در بر داشته و ما به تدریج به زمان اجرای الگو نزدیک می‌شویم.

وی افزود: جامعه نخبگان در این چند سال نقش چشمگیری در این امر داشته‌اند و یکی از فعالیت‌های ما در این چند سال مربوط به انتخاب رساله‌های برتر بوده است که امروز یازدهمین دوره آن را برگزار می‌کنیم.

اکبرزاده یادآور شد: این الگو هر چند سال یکبار باید اصلاح و ارتقاء یابد و آن جمعی که باید از این روند حمایت و به انجام آن کمک کنند همین جمع حاضر و کسانی است که حوزه کار و تحقیقاتشان این بخش است. ما از دریافت تمامی نظرات در زمینه این الگو استقبال می‌کنیم و منتظر دریافت نظرات کارشناسان و متخصصان در این زمینه هستیم.

در ادامه این مراسم محمدرضا سیدی گزارشی از فرآیند انتخاب رساله‌های برتر ارائه کرد و افزود: مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت از ابتدای تأسیس، شناسایی و تقدیر از رساله‌های برتر را مدنظر قرار داده است. در سالهای اخیر نیز این مرکز با عنایت به توسعه فضای فکری نسبت به این الگو، رویکردهای جدیدی را در انتخاب خود برای رساله‌ها در نظر گرفته است و در انتخاب اخیر، آن را به مواردی که در مقطع دکتری با نمره عالی ارزشگذاری شده‌اند محدود ساخت.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: فراخوانی را در این زمینه اعلام کردیم و رساله‌های متعددی را دریافت کردیم که از میان رساله‌های به دست رسیده، چهل چکیده انتخاب شد و پس از ارزیابی‌های کمیسیون‌های مختلف، ۷ رساله به عنوان برتر دست یافتند و ۹ رساله شایسته قدردانی در نظر گرفته شدند.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۲-۲۹ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.