دولت رئیسی یک یا دو دوره ای می شود؟

۱۴۰۱-۰۲-۲۷ سیاست

دولت رئیسی یک یا دو دوره ای می شود؟

یک چهره سیاسی اصولگرا اظهار داشت: دادند اگر آقای رئیسی و دولت سیزدهم تا پایان چهار سال نشان دهد که اوضاع اقتصادی کشور گُل و بلبل است یقینا مردم در دوره بعدی به آن رأی می‌دهند اما اگر نتواند نشان دهد اوضاع گُل و بلبل است مشخص است که مردم هیچ تمایلی برای رأی دادن به وی نخواهند داشت.

سیدحسین نقوی حسینی چهره سیاسی و نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا رقیب جدی برای اصولگرایان در انتخابات ۱۴۰۲ می بینید؟گفت: براساس برآوردی که بنده از فعالیت‌های سیاسی احزاب، جریانات و گروه‌ها و جبهه‌ها دارم، تصور می کنم انتخابات ۱۴۰۲ سه ضلعی خواهد بود بدین گونه که یک ضلع، اصولگرایان هستند که خودشان دارای طیف های مختلف بوده و ممکن است این طیف ها به طور مجزا، لیست ارائه دهند یا به صورت متحد لیست بدهند.که البته بنده بر این باورم که همه طیف های اصولگرا در انتخابات مجلس، لیست واحد و متحد ارائه خواهند داد.

اصلاح طلبان حتما در انتخابات ۱۴۰۲ حضور دارند
او افزود: ضلع دوم هم اصلاح طلبان خواهند بود به بیان دیگر اصلاح طلبان یقینا در انتخابات ورود پیدا می کنند و نامزدهایی معرفی می‌کنند اگرچه آنها دارای طیف‌های مختلفی هستند اما آنها هم تلاش می کنند که یک لیست واحدی ارائه دهند.

رونمایی از یک ضلع نوظهور در انتخابات آینده مجلس
این چهره اصولگرا با بیان اینکه یک ضلع نوظهور نیز در انتخابات آتی خواهیم داشت، تشریح کرد: این ضلع نوظهور همان جریان اعتدالی در کشور است احتمالا آن ها هم به انتخابات ورود پیدا کرده و لیست جدیدی از جریان اعتدالی در انتخابات ارائه خواهند کرد. برآورد دیگری که بنده دارم این است که احتمالا در جریان اصولگرایی، جریان نوظهور دیگری داشته باشیم.

انتخابات چهار ضلعی خواهد شد اگر…
این نماینده پیشین مجلس اضافه کرد: جریان اعتدالی بیشتر وجه اصلاح طلبی دارد اما به احتمال زیاد یک جریان نوظهور در بین اصولگرایان تحت عنوان جریان انقلابی شکل می‌گیرد یعنی حامیان دولت و آقای رئیسی که معتقد به جوانگرایی در کشور و ظهور نسل جدیدی از مدیران انقلابی هستند. این جریان نوظهور به احتمال زیاد به صورت یک جریان مستقل در انتخابات حضور پیدا می کنند اگر این اتفاقات رخ دهد ما شاهد یک انتخابات چهارضلعی خواهیم بود اما اگر این اتفاقات در بین اصولگرایان رخ ندهد رقابت دوضلعی خواهد بود.

نقوی حسینی با بیان اینکه نمی خواهم از نام برخی شخصیت‌ها در انتخابات آینده نام ببرم، اظهار کرد: ما در بین اصلاح طلبان و اصولگرایان طیف هایی داریم که معتقدند اعتدالی هستند هر چند شاهد تنش های درون جناحی آنها هستیم به عنوان مثال در دولت روحانی، شاهد دو طیف اصلاح طلبان و اعتدالیون هم بودیم حتی گاهی اوقات این اعتدالیون در دولت قدرتمند می‌شدند و حتی اصلاح طلبان را کنار می‌گذاشتند. افرادی مانند نوبخت و واعظی و جریان اعتدالی که در دولت روحانی بودند در مقابل آقای جهانگیری قرار می‌گرفتند.

او تصریح کرد: بنابراین هم در اصلاح طلبان یکسری افراد معتقدند که باید جریان اعتدالی تشکیل شود هم در بین اصولگرایان به ویژه اصولگرایان سنتی وضعیت بدین گونه است. به نظر می رسد این جریان اعتدالی ضلعی از انتخابات را تشکیل می‌دهند.

به گزارش قرن نو، این چهره سیاسی در پاسخ به این سوال که شانس پیروزی کدام یک از طیف ها را برای انتخابات آتی بیشتر می دانید؟ گفت: این موضوع به عملکردها بستگی دارد در واقع در حال حاضر نمی توان به درستی قضاوت کرد چراکه الان فضا و زمان برآورد دقیق گرایش سیاسی مردم در انتخابات نیست.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۲-۲۷ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.