تذکر نیک‌بین به وزارت علوم درباره تغییر در برگزاری کنکور

۱۴۰۱-۰۲-۲۵ سیاست

تذکر نیک‌بین به وزارت علوم درباره تغییر در برگزاری کنکور

نماینده مردم بردسکن و کاشمر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «فرصت طلایی داوطلبان آزمون‌های سراسری ۲ الی ۳ ماه پیش از برگزاری آزمون است»، گفت: متاسفانه در سال جاری بر خلاف قانون و بر خلاف رای دیوان عدالت اداری دوستان می‌خواهند کنکور سراسری را در هفته جاری برگزار کنند.

تحقیقات و فناوری درباره علت تغییر زمان برگزاری آزمون سراسری اظهار کرد: طبق قانون مصوب سال ۹۵ مجلس و همچنین مصوبه هیئت وزیران در سال ۹۶ چنانچه قرار باشد تغییراتی در خصوص منابع و عناوین یا زمان آزمون سراسری اعمال شود، مراتب باید یک سال قبل به داوطلبان اطلاع رسانی شود.

وی با بیان اینکه «فرصت طلایی داوطلبان آزمون‌های سراسری ۲ الی ۳ ماه پیش از برگزاری آزمون است»، خاطرنشان کرد: متاسفانه در سال جاری بر خلاف قانون و بر خلاف رای دیوان عدالت اداری دوستان می‌خواهند کنکور سراسری را در هفته جاری برگزار کنند تا مهر ماه دانشجویان سر کلاس حاضر شوند؛ می‌خواهند با برگزاری سه ماه زودتر کنکور مهر دانشجو را خزان و خراب کنند.

این نماینده مجلس گفت: ای کاش ریاست مجلس در این زمینه تذکر دهند چرا که همه زحمت یکساله داوطلبان به دو سه ماه پیش از برگزاری آزمون سراسری بستگی دارد و نباید با روح و روان جوانان کشور بازی شود.

به گزارش ایسنا، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نیک بین تاکید کرد: در این خصوص باید دقت کنیم و ببینیم که آیا این موضوع مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده یا نه؛ با این حال کمیسیون آموزش باید در این خصوص بررسی کنند تا طبق قوانین و مقررات رفتار شود و حقی از کسی ضایع نشود.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۲-۲۵ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.