نماینده مجلس : هدف افزایش یارانه پرداختی به مردم

۱۴۰۱-۰۲-۲۳ سیاست

نماینده مجلس : هدف افزایش یارانه پرداختی به مردم

نماینده مجلس گفت: طرح یارانه چهارصد هزارتومانی طرح جبرانی برای حذف ارز ترجیهی است و اینکه این طرح را به عنوان حلال کل مسائل اقتصادی خانوارهای ایرانی ببینیم نیست و منطق اقتصادی هم ندارد.

احسان قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم سرخس و فریمان در مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به این سوال که آیا طرح افزایش یارانه ۴۰۰ هزار تومانی به بهبود وضعیت معیشتی مردم کمک می‌کند یا خیر، گفت: این طرح یک نوع کمک جبرانی برای حذف ارز ترجیهی است. آثاری که ارز ترجیهی روی نهاده‌ها داشته و اثر بعدی که نهاده‌ها روی گوشت، شیر، لبنیات و غیره گذاشت، این طرح موضوع جبرانی است. اینکه این طرح به عنوان کمکی برای حل کل مشکلات اقتصادی و معیشتی باشد این طور نیست. طبیعتا باید به عنوان کمک جبرانی آن را ببینیم نه آنکه این طرح را به عنوان حلال کل مسائل اقتصادی خانوارهای ایرانی در نظر داشته باشیم. طبیعتا، آنچه می‌تواند فضا را برای دولت فراهم‌تر کند، رشد اقتصادی است.

به گزارش ایلنا، وی افزود: رشد اقتصادی نیاز است تا بتواند نرخ ارز را کنترل کرده، اثر آن را روی کالای مختلف کنترل کرده، آمار ایجاد شغل را افزایش دهد و در عین حال بتواند سطح درآمدی یک خانوار ایرانی را بهبود ببخشد. اما اگر فکر کنید این پرداخت یارانه جبرانی برای حل کل مسائل کشور است، قطعا اینگونه نیست و چنین منطق اقتصادی هم برای آن وجود ندارد.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۲-۲۳ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.