کرونا در جهان؛ شمار مبتلایان در آمریکا از ۸۴ میلیون نفر گذشت

۱۴۰۱-۰۲-۲۳ جامعه

کرونا در جهان؛ شمار مبتلایان در آمریکا از ۸۴ میلیون نفر گذشت

شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۵۱۹ میلیون و ۷۷۹ هزار و ۸۶۵ نفر رسیده است. مرگ شش میلیون و ۲۸۴ هزار و ۶۵۷ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۷۴ میلیون و ۵۴۴ هزار و ۴۵۰ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۴ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۱ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۴ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۹ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۷ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

جدول جهانی پاندمی کرونا
بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع فوتی‌ها
۱ ایالات متحده ۸۴,۰۶۶,۳۷۹ ۱,۰۲۶,۱۰۹
۲ هند ۴۳,۱۱۶,۶۰۰ ۵۲۴,۱۸۱
۳ برزیل ۳۰,۶۳۹,۱۳۰ ۶۶۴,۷۰۰
۴ فرانسه ۲۹,۰۹۷,۵۷۰ ۱۴۷,۱۵۹
۵ آلمان ۲۵,۶۶۵,۹۱۰ ۱۳۷,۶۲۸
۶ انگلیس ۲۲,۱۵۹,۶۱۵ ۱۷۶,۷۰۸
۷ روسیه ۱۸,۲۴۵,۳۹۴ ۳۷۷,۳۵۹
۸ کره جنوبی ۱۷,۷۲۷,۰۸۶ ۲۳,۶۰۶
۹ ایتالیا ۱۶,۹۵۴,۷۸۴ ۱۶۴,۹۷۶
۱۰ ترکیه ۱۵,۰۵۰,۲۲۷ ۹۸,۸۷۸

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۲۷ هزار و ۴۳ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۲۰۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه شانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل، تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، ایران، استرالیا، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، بلژیک، رژیم صهیونیستی، پرتغال، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، کانادا، فیلیپین، سوئیس، شیلی، پرو و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

به گزارش ایسنا،روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۲-۲۳ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.