فرانشیز خدمات بستری مددجویان کمیته امداد رایگان شد

۱۴۰۱-۰۲-۱۹ جامعه

فرانشیز خدمات بستری مددجویان کمیته امداد رایگان شد

مدیرکل بهداشت، بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد گفت: با تصویب هیات وزیران، فرانشیز خدمات بستری مددجویان کمیته امداد در قالب نظام ارجاع رایگان شد.

مجتبی احمدلو در این باره افزود: با تصویب هیات وزیران در خصوص تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی ۱۴۰۱ در بخش دولتی، خودپرداخت (فرانشیز) تمام مددجویان کمیته امداد اعم از شهری و روستایی برای خدمات بستری در قالب نظام ارجاع در بخش دولتی رایگان شد.

مدیرکل بهداشت، بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد خاطرنشان کرد: براساس این تصویب‌نامه، خدمات سرپایی درمان برای مددجویان با درنظر گرفتن نظام ارجاع از ۳۰ درصد به ۱۵ درصد کاهش یافته است.

احمدلو اظهار کرد: فرانشیز بیماران خاص و صعب‌العلاج تحت حمایت کمیته امداد برای خدمات سرپایی نیز در قالب نظام ارجاع رایگان اعلام شده است.

وی افزود: همچنین فرانشیز مراجعه به پزشک خانواده برای مددجویان شهری کمیته امداد تحت پوشش سازمان بیمه سلامت در طرح نظام ارجاع حداکثر ۷۲۰۰ تومان است.

به گزارش ایسنا، به گفته مدیرکل بهداشت، بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد، پیش از این ۱۰ درصد هزینه‌های خدمات بستری بخش دولتی برای خانواده‌های روستایی برعهده مددجویان بود که با این تصویب‌نامه، فرانشیز خدمات بستری برای تمام مددجویان کمیته امداد رایگان شد.

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، احمدلو گفت: این مصوبه از ابتدای سال جاری برای مراکز درمانی دولتی لازم‌الاجراست.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۲-۱۹ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.