پولشویی سازمان‌یافته در خوزستان نداریم

۱۴۰۱-۰۲-۱۸ -دسته‌بندی نشده

پولشویی سازمان‌یافته در خوزستان نداریم

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان با بیان اینکه اعتقاد نداریم که بحث قاچاق و پولشویی در خوزستان سازمان یافته است، گفت: خوزستان مبدا ورود کالای قاچاق به درون کشور نیست.

محسن کاویانی در گفت و گو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که آیا پولشویی و قاچاق در خوزستان سازمان یافته است یا خیر؟ اظهار کرد: هنوز هیچ شواهدی نداریم که این مساله را تایید کند؛ هرچند که در همه مرزهای کشور اتفاقاتی رخ می‌دهد و کالا وارد یا خارج می‌شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان در پاسخ به سوال دیگری که آیا مرزهای خوزستان مبادی ورود کالای قاچاق به درون کشور هستند؟ گفت: این مساله را اصلا تایید نمی‌کنیم و شواهدی نیز که این مساله را تایید کند وجود ندارد.

کاویانی عنوان کرد: کشور که فقط خوزستان نیست و مرزهای دیگری نیز در کشور وجود دارد که کالا از طریق آن مرزها وارد و یا خارج می‌شود.

وی ادامه داد: مرزهای خوزستان بسیار محکم و با اقتدار توسط مرزبانان تحت کنترل است و این‌که خوزستان مبدا ورود کالای قاچاق به درون کشور است را اصلا تایید نمی‌کنیم.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان در خصوص اقدامات انجام‌شده در بحث مبارزه با پولشویی در استان گفت: در بحث مبارزه با پولشویی، مجموعه‌ای از اقدامات توسط دستگاه‌های مختلف در حال انجام است و کار مبارزه فقط توسط مجموعه وزارت اقتصاد انجام نمی‌شود.

کاویانی با بیان این‌که نمی‌توان به هر اقدامی پولشویی گفت، ادامه داد: دادگستری، سازمان بازرسی، مجموعه وزارت اقتصاد، نهادهای امنیتی و… هر کدام در بحث مبارزه با پولشویی در حال اقداماتی هستند اما اطلاع از برآیند فعالیت همه این بخش‌ها نیازمند اطلاعات دقیقی است که باید در یک شرایط مناسب عنوان شود.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۲-۱۸ -دسته‌بندی نشده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.