اسکان اضطراری ۲۸۰ گرفتار در سیلاب توسط هلال احمر

۱۴۰۱-۰۲-۱۴ جامعه

اسکان اضطراری ۲۸۰ گرفتار در سیلاب توسط هلال احمر

رئیس سازمان امدادونجات هلال احمر از امدادرسانی به متاثرین سیل و آبگرفتگی در ۱۷ استان کشور و اسکان اضطراری ۲۸۰ نفر از ۶ اردیبهشت تا ساعت ۷ صبح امروز (۱۴ اردیبهشت ماه) خبر داد.

به گفته مهدی ولی‌پور، به ۱۹۵۰ نفر در ۷۰ شهرستان کشور شامل هفت شهر، ۴۸ روستا، ۲۵ منطقه عشایرنشین که زندگی روزمره آن‌ها متاثر از سیلاب و آبگرفتگی بود، امدادرسانی شد.

وی افزود: از این تعداد ۲۸۰ نفر اسکان اضطراری دریافت کردند،۶۰ نفر به نقاط امن منتقل شدند و با کمک ۱۷۵ تیم عملیاتی هلال‌احمر تخلیه آب از ۲۰۰ منزل مسکونی صورت گرفت.

رئیس سازمان امدادونجات هلال احمر ادامه داد: در این مدت زمانی ۵۹ تخته چادر، ۷۴۲ کیلوگرم نایلون، ۸۷۶ پتو، ۲۳۱ تخته موکت، ۱۱۰ بسته غذایی، ۲۹۷ قوطی کنسروجات، ۳۱۲ گرم برنج و ۱۱۰ قرص نان در بین حادثه‌دیدگان توزیع شد.

ولی‌پور تاکید کرد: در این ۹ روز سیل و آبگرفتگی استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، ایلام، تهران، چهارمحال‌وبختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه‌وبویراحمد، لرستان و یزد را درگیر کرده بود.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام پایگاه امدادرسانی جمعیت هلال‌احمر وی از فوت دو نفر از هموطنان خبر داد و گفت: متاسفانه در شهرستان هریس، آذربایجان غربی یک نفر بر اثر سیل و در شمیرانات تهران نیز یک نفر به دلیل رعدوبرق درگذشت.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۲-۱۴ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.