کاهش تست‌های تشخیص کرونا و گمراهی از الگوهای تکاملی ویروس

۱۴۰۱-۰۲-۰۷ جامعه

کاهش تست‌های تشخیص کرونا و گمراهی از الگوهای تکاملی ویروس

سازمان جهانی بهداشت (WHO) هشدار داد که عدم انجام تستهای تشخیصی کووید-۱۹، متخصصان را نسبت به الگوهای تکاملی ویروس گمراه می کند.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که کاهش چشمگیر تستهای تشخیصی کووید-۱۹، جهان را نسبت به تداوم حملات ویروسی و جهش‌های بالقوه خطرناک آن گمراه کرده است.

این سازمان اعلام کرد: موارد گزارش شده کووید-۱۹ و مرگ و میر ناشی از آن به طور چشمگیری کاهش یافته است. هفته گذشته کمی بیش از ۱۵ هزار مورد فوت ناشی از کرونا گزارش شد که کمترین میزان مرگ و میر هفتگی از مارس ۲۰۲۰ است.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت با بیان اینکه این روند بسیار خوشایند است، هشدار داد: کاهش تعداد موارد می تواند نتیجه کاهش قابل توجه آزمایشات تشخیصی ویروس باشد.

او گفت: با کاهش تستهای تشخیصی در بسیاری از کشورها، اطلاعات کمتری در مورد انتقال و توالی‌یابی ویروس دریافت و این باعث می‌شود که ما به طور فزاینده‌ای نسبت به الگوهای انتقال و تکامل ویروس گمراه شویم. وقتی صحبت از یک ویروس کشنده می شود، گمراه بودن سعادت نیست.

به گزارش ایسنا،”ویلیام رودریگز” که ریاست اتحادیه جهانی تشخیص بیماری FIND را بر عهده دارد، از این موضوع انتقاد کرده است که بسیاری از دولت‌ها در ماه‌های اخیر به دنبال تشخیص موارد ابتلا به کووید نیستند. به گفته وی در چهار ماه گذشته و در بحبوحه افزایش موارد ابتلا به سویه اُمیکرون، میزان تستهای تشخیصی کرونا در جهان بین ۷۰ تا ۹۰ درصد کاهش یافته است.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۲-۰۷ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.