سفر خانواده قالیباف به ترکیه برای خرید سیسمونی

۱۴۰۱-۰۱-۳۱ سیاست

سفر خانواده قالیباف به ترکیه برای خرید سیسمونی

رویداد ۲۴ نوشت: سفر دختر و همسر قالیباف به ترکیه برای خرید سیسمونی نوه قالیباف بازتاب زیادی در افکار عمومی داشته است. قالیباف منتقدان خود را «چهار درصدی‌ها» لقب داده بود اما همین موضوع گریبان خودش را گرفته است و به قول منتقدان این خرید خاص طبقه یک در ده‌هزاری‌ها است! رویداد۲۴ در این گزارش به حاشیه‌های سفر دختر قالیباف به ترکیه پرداخته است.

روز سه شنبه، وحید اشتری از چهره‌های جریان عدالتخواه با انتشار چند تصویر نوشت «خانواده آقای قالیباف برای خرید سیسمونی به استانبول رفته‌اند. چند تا از مسافران استانبول یک سری فیلم و عکس از یک خانواده چادری (در پروازهای ترکیه خیلی مرسوم نیست) فرستاده‌اند که امروز به‌خاطر حجم بالای بار با متصدی کانتر به مشکل خورده‌اند و بعد با رفتار عوامل هواپیمایی معلوم شده از خانواده مسئولین‌اند. ظاهرا خانواده آقای قالیباف بوده‌اند. همسر ایشان سرکار خانم زهرا مشیر را شناخته‌اند. یک زوج جوان هم با ایشان بوده که یا پسر و عروس‌شان یا دختر و دامادشان بوده‌اند. ظاهر حجم بالای باری که از ترکیه می‌آورده‌اند، کالسکه و کیف نوزاد و تخت تاشوی کودک و امثالهم بوده است. یعنی برای خرید سیسمونی به ترکیه رفته بودند. از بعدازظهر تا حالا برای مطمئن شدن با بچه‌های فرودگاه امام و هواپیمایی معراج ارتباط گرفتم و اطلاعات پرواز را درآوردم. اسم این سه نفر در لیست پرواز شماره ۴۸۰۴ ساعت ۱۳:۴۵ دقیقه امروز معراج از فرودگاه استانبول به فرودگاه امام است. زهرا مشیر استخاره، مریم قالیباف و امیررضا بحیرایی (داماد)… باور کنید نمی‌شود آن بالا نشست و با چفیه برای مردم از تولید ملی و اشتغال و ممنوعیت ورود لوازم خانگی و خودروی ملی سخنرانی کرد و خانواده را برای خرید سیسمونی بدرقه ترکیه کرد.»

در بدیع‌ترین اتفاق ممکن در تاریخ جمهوری اسلامی ایران، این بار مسئولان یک اتفاق رخ داده را تکذیب نکردند و آن را به دشمنان و کفار و ضد انقلاب نسبت ندادند. الیاس قالیباف فرزند رئیس مجلس ایران نوشت: «خواهرم و همسرش کاری انجام دادند که حتما غلط است. این سفر آن هم در این شرایط اقتصادی مردم یقینا اشتباه است.»

البته تجربه نشان داده که اگر اتفاق بدیعی رخ داده اما باز هم تکذیب در آن وجود دارد! چه اینکه فرزند قالیباف گفته خواهرش و مادرش برای خرید سیسمونی به ترکیه نرفته‌اند! او نوشته «آنها برای خرید سیسمونی سفر نرفته‌اند، ناراستی‌ها و بزرگنمایی‌هایی در متن‌های منتشر شده وجود دارد، اما به هر صورت انجام این سفر خطایی نابخشودنی است، چرا که باعث می‌شود همه تهمت‌هایی که در گذشته به پدرم و خود آن‌ها زده شده است را صحیح جلوه دهد.»

فرزند قالیباف البته توضیح نداده بار کالسکه و کیف و تخت تاشوی کودک اگر برای نوزاد و سیسمونی نبوده، برای چه بوده است؟؟ او در بخش دیگری نوشته «آنچه این خطا را نابخشودنی‌تر می‌کند آن است که به امید و اعتماد مردم ضربه می‌زند و زبان ضد انقلاب و بدخواهان را دراز می‌کند. این رفتار را خلاف مشی پدرم است. آنان که می‌خواهند خطای فرزند را به پای پدر بنویسند، بدانند که این کار از قبل مورد مخالفت ایشان قرار گرفته بود، ولی متاسفانه نادیده گرفته شد. بنده به سهم خودم از همه مردم عذرخواهی می‌کنم و آن‌ها هم حتما باید عذرخواهی کنند.»

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۱-۳۱ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.