معلمان با سعه صدر بیشتری با دانش آموزان برخورد داشته باشند

۱۴۰۱-۰۱-۳۰ جامعه

معلمان با سعه صدر بیشتری با دانش آموزان برخورد داشته باشند

وزیر آموزش و پرورش گفت: معلمان باید با سعه صدر بیشتری با دانش آموزان برخورد داشته باشند.

یوسف نوری در جریان دلجویی از دانش آموز آستارایی در جمع خبرنگاران خبرگزاری ها با بیان اینکه متأسفانه دو سال دوری دانش آموزان از فضای آموزشی آثار بسیار بدی به جای گذاشته است، اظهار کرد: دوری از فضای آموزشی در بعد فردی سبب بروز برخی عادت‌ها شده بود که با بازگشایی مدارس متأسفانه واکنش‌های رفتاری را به دنبال داشت.

وی با اشاره به اینکه یکی از توصیه‌های مهم وزارت آموزش و پرورش به والدین این است که فرزندان را نیز رصد و آستانه تحمل آنها را درک و فشاری بر دانش آموزان وارد نکنند، تاکید کرد: معلمان باید با سعه صدر بیشتری با دانش آموزان به ویژه در این برهه زمانی و بعد از دو سال دوری از مدرسه برخورد داشته باشند.

نوری، تصریح کرد: طبیعی است بعد از دو سال فردی که در محیط قرنطینه‌ای حضور داشته و سپس وارد فضای آموزشی شده به صورت طبیعی تمایلات سرکوب شده آن در بازی و رفتارهای اینچنین در فضای مدرسه به صورت شدید بروز و ظهور می‌یابد.

وزیر آموزش و پرورش، گفت: لازم است عوامل اجرایی مدرارس همه جوانب را در نظر گرفته و شرایط فعلی را درک کرده تا دوباره شرایط به روال اولیه خود باز گردد.

به گزارش ایسنا، نوری با بیان اینکه تعداد کلاس‌های فعال مدارس کشور ۵۶۰ هزار باب است، افزود: در حال حاضر هیچ کلاس درسی به واسطه شیوع ویروس کرونا تعطیل نشده و با تدابیر صورت‌گرفته زمینه حضور دانش‌آموزان در سطح مدارس کشور فراهم شده است.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۱-۳۰ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.