آخرین وضعیت هوای تهران

۱۴۰۱-۰۱-۲۴ جامعه

آخرین وضعیت هوای تهران

کیفیت هوای تهران طی امروز ۲۴ فروردین ماه با توجه به عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۲۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۳۵ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز چهارشنبه (۲۴ فروردین ماه) با توجه به عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته، وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق و ناسالم برای مناطق پرتردد برقرار شده است. افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند با وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات بعدازظهر احتمال گسیل و انتشار گرد و خاک در مناطق مستعد سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

با کاهش نسبی تندی باد تا اواخر وقت چهارشنبه و افزایش ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

عدم وزش باد مؤثر تا صبح روز پنجشنبه (۲۵ فروردین ماه) هم‌زمان با آغاز تردد خودروها افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت. شکل‌گیری تدریجی ناپایداری جوی و رشد ابرناکی همراه با احتمال وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات بعدازظهر شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم می‌کند.

به گزارش ایلنا ،تداوم این شرایط جوی تا شامگاه پنجشنبه، کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق را در پی خواهد داشت.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۱-۲۴ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.