افت قیمت مرغ در بازار

۱۴۰۱-۰۱-۲۲ اقتصاد

افت قیمت مرغ در بازار

قیمت مرغ کاهش قابل‌توجهی در بازار داشته است به‌طوری که قیمت این محصول در میدان بهمن تهران (عمده) به ۲۳هزار تومان، سطح شهر۳۰هزار تومان و در میادین میوه و تره‌بار ۲۶۶۰۰ تومان کاهش یافته است.

با افزایش جوجه‌ریزی در سال گذشته، این روزها عرضه مرغ در بازار افزایش و قیمت آن کاهش یافته است. قیمت فروش مرغ در میدان بهمن تهران و به‌صورت عمده به ۲۳ هزار تومان و در میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران نیز به ۲۶۶۰۰ تومان کاهش یافته است.

بر اساس مشاهدات میدانی هر کیلوگرم مرغ در سطح شهر تهران نیز به‌قیمت ۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد، هرچند در برخی از محلات این محصول با قیمت‌های متفاوتی به فروش می‌رسد.

رضا سالمی مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در این ارتباط اظهار داشت: با توجه به عرضه مازاد مرغ در بازار، خرید توافقی این محصول برای جلوگیری از ضرر مرغداران آغاز شده است و مرغداران می‌توانند هر کیلوگرم مرغ را با قیمت ۳۰ هزار تومان و ۳۳۶۶۰ تومان برای مرغ آرین به شرکت پشتیبانی امور دام بفروشند.

به گزارش تسنیم ، با توجه به افزایش عرضه مرغ در بازار، شرکت پشتیبانی امور دام عرضه مرغ منجمد با قیمت هرکیلوگرم ۲۰ هزار تومان در بازار برای جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت و ضرر و زیان مرغداران را متوقف کرد.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۱-۲۲ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.