بازدید وزیر کشور از خط ۲ متروی کرج

۱۴۰۱-۰۱-۱۸ سیاست

بازدید وزیر کشور از خط ۲ متروی کرج

وزیر کشور امروز از خط مترو کرج بازدید کرد و با اشاره به اختلافات پیمانکار و کارفرما در این پروژه گفت: پیمانکار این خط تجهیزاتی را از خارج کشور وارد کرده بود و این در حالی است که توان ساخت این تجهیزات در داخل وجود داشت؛ به همین دلیل وزارت صمت به درستی ایراداتی را نسبت به این موضوع گرفته و باید این مساله حل شود.

به گزارش ایسنا، وحیدی امروز در حاشیه بازدید از خط ۲ مترو کرج با بیان اینکه این خط حدود ۱۴.۹ کیلومتر است و در کرج واقع شده و ۱۰ ایستگاه برای آن پیش‌بینی شده، گفت: پیشرفت فیزیکی مجموع ایستگاه‌ها حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد است و در کل خط، ۵ کیلومتر آماده بهره‌برداری است که بهره‌برداری از آن کمک چندانی به مردم و کاهش ترافیک نمی‌کند و باید تلاش شود تا این خط هرچه سریعتر راه‌اندازی شود.

وی افزود: البته اختلاف میان پیمانکار و کارفرما وجود دارد و این اختلاف موجب توقف کار شده و بایستی این اختلافات حل شود تا تحرک بیشتری در ساخت این خط ایجاد شود و اگر بتوانند سرمایه‌گذار پیدا کنند، کار با سرعت بیشتری ادامه خواهد یافت.

به گزارش ایسنا،وزیر کشور با بیان اینکه پیمانکار، تجهیزاتی را از خارج کشور وارد کرده بود و این در حالی است که توان ساخت این تجهیزات در داخل وجود داشت، گفت: به همین دلیل وزارت صمت به درستی ایراداتی را نسبت به این موضوع گرفته و باید این مساله حل شود.

وحیدی خاطرنشان کرد: پیمانکار برای دپوی تجهیزات، نیازمند زمینی در حدود ۲۵ هکتار است و برای تامین آن باید با مسئولان یک دانشگاه رایزنی شود.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۱-۱۸ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.