اعلام شرایط فعالیت صنوف و سینماها در ماه رمضان

۱۴۰۱-۰۱-۱۶ چند رسانه‌ای

اعلام شرایط فعالیت صنوف و سینماها در ماه رمضان

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ از افزایش واحدهای گشتی پلیس و بازرسی نامحسوس از واحدهای صنفی خبر داد و گفت که با واحدهای متخلف برخورد خواهد شد.

سرهنگ نادر مرادی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تمهیدات و تدابیر پلیس اماکن در ایام ماه مبارک رمضان گفت: دستورات و مقررات به تمامی صنوف ابلاغ شده و واحدهای صنفی موظفند تا برابر آنچه که تاکید شده رفتار کنند که خوشبختانه اکثریت واحدهای صنفی نیز همکاری لازم را با پلیس دارند که از آنها تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: در ایام ماه مبارک رمضان تیم های گشتی پلیس و همچنین تیم های مشترک با تعزیزات و … فعال بوده و به صورت محسوس و نامحسوس اقدام به بازرسی از واحدهای صنفی کرده و با هرگونه موارد تخلف و نقض قوانین و مقررات برخورد خواهند کرد و بر این اساس علاوه بر تذکر احتمال پلمب واحد صنفی متخلف نیز وجود دارد.

بازدید از بیش از ۵۰۰۰ واحد صنفی در دو روز اول ماه رمضان
معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ همچنین درباره نتایج طرح تشدید بازدید از صنوف پایتخت در ماه مبارک رمضان گفت: در راستای اجرای طرح مشترک معاونت نظارت بر اماکن عمومی تهران بزرگ و پایگاه‌های ده گانه پلیس امنیت عمومی طی دو روز گذشته از ۵۱۷۹ واحد صنفی بازدید شد که در جریان آن به متصدیان ۷۳۷ واحد صنفی متخلف شامل رستوران ها، قهوه خانه ها، آبمیوه و بستنی فروشی ها و اغذیه فروشی ها به علت عدم رعایت موازین شرعی و همچنین عدم رعایت قوانین و مقررات در ماه مبارک رمضان اخطار داده شد.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح از متصدیان ۴۷ واحد صنفی به علت عدم رعایت موازین شرعی و شئونات اسلامی در ماه مبارک رمضان تعهد گرفته شد، گفت: در صورتی که صنوف اقدام به تکرار تخلفات خود کنند، پلیس حتما با آن برخورد خواهد کرد و از جمله این برخوردها پلمب واحد صنفی متخلف تا پایان ماه مبارک رمضان است.

شروط فعالیت صنوف در ایام ماه رمضان
مرادی توصیه هایی را نیز به صاحبان صنوف ارائه کرد و گفت: تمامی واحدهای صنفی مسافر پذیر براساس طرح زمان بندی فعالیت ابلاغی از سوی معاونت نظارت براماکن عمومی ملزم به فعالیت بوده و رعایت استتار کامل و پرهیز از تظاهر به روزه خواری الزامی است. طبیعی است که در صورت تخلف واحد صنفی پلمب خواهد شد. همچنین تمامی واحدهای صنفی جگرکی، آبمیوه وبستنی، ساندویچی و پیتزا و کبابی ملزم به تعطیلی کامل تا نیم ساعت قبل از اذان مغرب بوده و در صورت فعالیت نسبت به پلمب واحد صنفی اقدام می‌شود.

وی با بیان اینکه کلیه کافی شاپ ها و رستوران های داخل هتل ها و مراکز اقامتی ملزم به رعایت استتار کامل بوده و حق پذیرش مشتریان خارج از مسافرین همان هتل را نخواهند داشت، گفت: هرگونه تظاهر به روزه خواری در هریک از واحدهای صنفی توسط متصدیان یا مراجعین ممنوع و در صورت مشاهده واحد صنفی پلمب خواهد شد.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ ادامه داد: براساس مصوبه کمیسیون نظارت، کلیه اغذیه فروشی ها، آبمیوه وبستنی و جگرکی و کبابی صرفا در ایام ماه مبارک رمضان مجاز به فعالیت از یک ساعت قبل از افطار تا یک ساعت قبل از سحر هستند و ساعت کاری دیگر صنوف تغییر نکرده است.

مرادی افزود: همچنین دکه ها ومراکز پذیرائی داخل پایانه های مسافربری و همچنین ایستگاه راه آهن ملزم به رعایت استتار کامل وپرهیز از تظاهر به روزه خواری بوده و در صورت تخلف نسبت به پلمب واحد صنفی اقدام خواهد شد. همچنین هیچ یک از قهوه خانه ها وسفره خانه های سنتی سطح شهر حق فعالیت در طول روز را نداشته و در صورت مشاهده واحد صنفی تا پایان ماه مبارک رمضان پلمب می شود.

به گفته وی کلیه صنوف خدماتی که قصد ارائه خدمات در طول ماه مبارک رمضان رادارند صرفا مجاز به فعالیت با مجوز اداره نظارت براماکن عمومی بوده در غیر این صورت از فعالیت آنان ممانعت خواهدشد. همچنین کلیه سوپر مارکت ها وخواربارفروشی ها صرفا مجاز به ارائه مواد خوراکی به صورت بیرون بر بوده وحق پذیرش مشتری و سرو مواد خوراکی یا نوشیدنی تا قبل از اذان مغرب راندارند.

وی درباره فعالیت سینماها در ایام ماه رمضان نیز گفت: کلیه سینماها می توانند در ایام ماه مبارک رمضان به جز لیالی قدر از افطار تا سحر با رعایت ضوابط انتظامی فعالیت کنند.

به گزارش ایسنا، معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران درباره فعالیت استخرها نیز اظهارکرد: استخرهای شنا می توانند بعد از افطار با رعایت ضوابط ومقررات مربوطه به مراجعین خود خدمات آموزشی و ورزشی ارائه کنند.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۱-۱۶ چند رسانه‌ای

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.