دکتر متخصص گوارش خوب

۱۴۰۱-۰۱-۱۶ سلامت

دکتر متخصص گوارش خوب

چنانچه به دنبال یافتن دکتر متخصص گوارش خوب هستید در این بخش تا پایان با ما همراه باشید تا ضمن اینکه وظایف یک دکتر متخصص گوارش را بر می شماریم، شما را با بهترین متخصصان گوارش کشور آشنا کنیم.

 

 

دستگاه گوارش چیست؟

دستگاه گوارش انسان از دهان شروع و به مقعد ختم می شود که شامل؛ غدد و لوله گوارشی است. غده های گوارشی انسان نیز شامل؛ روده، کبد، غده های بزاقی و پانکراس معده بوده و لوله های گوارشی شامل؛ حلق ، مری، معده، روده کوچک و بزرگ و لوزالمعده است.

بروز هر گونه بیماری و مشکلی در هر یک از بخش های دستگاه گوارش باید توسط متخصص دستگاه گوارش مورد بررسی و درمان قرار گیرد.

 

متخصص دستگاه گوارش کیست و چه وظایفی برعهده دارد؟

متخصص دستگاه گوارش پزشکی است که با انجام یکسری بررسی ها، معاینات پزشکی و تجویز برخی آزمایشات سعی می کند مشکلات دستگاه گوارش را که عمل هضم، جذب و دفع مواد غذایی را برعهده دارد، به خوبی تشخیص داده و با روش های پزشکی موثر درمان نماید.

متخصص گوارش باید در کلیه زمینه های مرتبط با دستگاه گوارش تخصص و سر رشته داشته باشد.

می توان دکتر گوارش را فوق تخصص گوارش و کبد نیز صدا زد زیرا بخش مهمی از سیستم گوارشی بدن توسط کبد اداره شده و پزشکان متخصص این رشته به خوبی درباره‌ کبد هم تخصص دارند.

 

دانستن تخصص هر پزشک به چه علت است؟

هنگامی که فرد می داند برا چه مشکلی به کدام پزشک متخصص مراجعه کند، دیگر با مراجعات مکرر به پزشکان گوناگون، هم هزینه های درمانی زیاد را متقبل نشده و هم اینکه وقت طلایی تشخیص بیماری و درمان آن را اتلاف نخواهد کرد.

اگرچه مراجعه به پزشکان عمومی در بروز هر بیماری به همه توصیه می شود تا پزشک در صورت نیاز بیمار را به پزشکان متخصص ارجاع دهد اما این موضوع در صورتی موثر خواهد که پزشک عمومی به درستی بیماری فرد تشخیص داده و بیمار را به پزشک متخصص معرفی نماید.

 

 

چه زمانی باید به متخصص گوارش مراجعه کرد؟

در صورت بروز مشکلات گوارشی، دل درد، مدفوع خونی، مدفوع سیاه، خونریزی مقعدی، افت شدید وزنی و کاهش اشتها، احساس ضعف و بی حالی،  استفراغ خونی یا شدید، سوزش سر دل، نفخ، بلع دردناک، و سایر علائم بیماری های گوارشی باید به متخصص گوارش  مراجعه کرد.

جهت درمان بیماری هایی نظیر؛ یبوست، ورم معده، سندرم روده تحریک پذیر، رفلاکس معده، سوء هاضمه، زخم معده، زخم اثنی عشر، زخم مری، مری بارت، سرطان مری، بواسیر، پانکراتیت، سنگ کیسه صفرا، آپاندیس، سرطان لوزالمعده و غیره می توان به متخصص گوارش مراجعه کرد.

 

متخصص گوارش جهت تشخیص مشکلات گوارشی از چه روش هایی بهره می گیرد؟

متخصص گوارش جهت تشخیص درست مشکلات گوارشی یکسری آزمایشات را با روش های تشخیصی انجام می دهد که عبارتند از:

 • آندوسکوپی
 • پرتونگاری
 • سی تی اسکن
 • ام آر آی
 • سونوگرافی شکم
 • نمونه برداری کبدی

 

 

دکتر متخصص گوارش خوب کیست؟

به منظور یافتن یک دکتر متخصص گوارش خوب می توانید به وب سایت تخصصی پذیرش ۲۴ مراجعه کنید زیرا ما در این وب سایت حرفه ای و با سابقه جمع بزرگی از بهترین پزشکان متخصص و فوق تخصص را که در رشته های مختلف پزشکی از سراسر کشور تخصص و سابقه طبابت زیادی دارند، را گرد هم آورده ایم تا شما عزیزان به صورت همه جانبه بتوانید از خدمات تشخیصی و درمانی این پزشکان بهره مند شوید.

در پذیرش ۲۴ شما عزیزان جهت انتخاب یک دکتر متخصص گوارش خوب می توانید بیوگرافی، رزومه کاری، زمینه فعالیت، سوابق تحصیلی و هر آنچه که مرتبط به یک پزشک متخصص گوارش است را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و پس از مقایسه چندین پزشک در نهایت با توجه به معیارهای انتخابی خود یک پزشک متخصص را جهت دریافت خدمات پزشکی برگزنید.

 

بهره مندی از خدمات پزشکی یک دکتر متخصص گوارش خوب در پذیرش ۲۴چگونه است؟

کاربران سایت پذیرش ۲۴ پس از انتخاب پزشک مورد نظر خود از لیست پزشکان ارائه شده می توانند به صورت آنلاین و غیرحضوری جهت دریافت مشاوره پزشکی نوبت رزرو نمایند. پس از تعیین تاریخ و زمان مشاوره، می توان با پرداخت حق مشاوره پزشک متخصص از طریق تماس تلفنی یا متنی( چت آنلاین) از پزشک متخصص گوارش مشاوره پزشکی دریافت نمود. پزشک پس از دریافت اطلاعات لازمه از بیمار و انجام بررسی های لازم در صورتی که نیاز به ویزیت حضوری داشته باشد برای بیمار نوبت حضوری رزرو خواهد کرد. در غیر این صورت بیمار تنها لازم است به توصیه ها و تجویزات پزشکی عمل نماید.

بیمار هنگام دریافت مشاوره از پزشک خود به راحتی می تواند مشکلات و بیماری های خود را عنوان نموده و با پزشک ارتباط برقرار نماید.

 

مزایای بهره مندی از خدمات پزشکی آنلاین پذیرش ۲۴ چیست؟

استفاده از خدمات پزشکی آنلاین وب سایت پذیرش ۲۴ برای کاربران این سایت مزایای زیر را دارد:

 • دسترسی به پزشکان متخصص و فوق تخصص برتر کشور
 • دسترسی راحت و آسان به پزشک در کوتاه ترین زمان ممکن بدون اتلاف وقت در مطب
 • دریافت مشاوره آنلاین پزشکی بدون محدودیت مکانی و زمانی
 • عدم نیاز به طی کردن مسافت های طولانی
 • رفع استرس و نگرانی های بیمار در موارد که نیاز به مراجعه حضوری نیست مانند تفسیر جواب یک آزمایش
 • امکان بهره مندی از نظرات تخصصی یک یا چندین پزشک
 • امکان انتخاب پزشک متخصص از میان تعدادی زیادی از بهترین های هر رشته پزشکی
 • پرداخت حق ویزیت با تعرفه بیمه
 • امکان ارتباط راحت با پزشک و بیان راحت تر مشکلات
 • امکان تفسیر جواب آزمایشات
 • امکان ارسال عکس، آزمایشات و سایر مستندات پزشکی برای پزشک متخصص

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۱-۱۶ سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.