اختصاص دو شبستان مسجد جمکران برای اسکان زائران نوروزی

۱۴۰۱-۰۱-۰۴ جامعه

اختصاص دو شبستان مسجد جمکران برای اسکان زائران نوروزی

معاون خدمات زائران مسجد مقدس جمکران از آماده‌سازی دو شبستان مسجد جمکران برای اسکان زائران نوروزی خبر داد.
ابراهیم صدوقی، معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه امسال مسجد جمکران لحظه تحویل سال میزبان حضور چشم‌گیر زائران و مسافران بود اظهار کرد: با توجه به اینکه امکانات مسجد مقدس جمکران محدود است اما اقبال مردم پس از کاهش محدودیت‌های سفر افزایش چشم‌گیری داشت و امسال میزبان زائران بسیاری از سرتاسر کشور هستیم.

وی با تأکید بر اینکه با توجه به بارش باران و برودت هوا در حوزه اسکان تدابیری در مسجد مقدس جمکران اتخاذ شده است افزود: امسال شبستان امام حسن عسکری(ع) از ساعت ۲۰ تا ۸ صبح پذیرای بانوان زائر برای استراحت است. شبستان کربلا و مسجد امام علی(ع) نیز برای پذیرایی از آقایان آماده شده است.

معاون خدمات زائران مسجد مقدس جمکران با تأکید بر اینکه در پارکینگ‌های شماره یک و دو ممنوعیت اسکان چادری داریم؛ گفت: از همکاری و مساعدت نیروی انتظامی، راهور، شهرداری و مجموعه ستاد تسهیلات زائران استان با مسجد مقدس جمکران تقدیر می‌کنیم.

صدوقی تصریح کرد: پارکینگ‌های شماره سه و چهار مسجد با همکاری شهرداری برای پذیرایی از زائران آماده شده است. نیروی انتظامی و سازمان آتش‌نشانی نیز مسئولیت تأمین امنیت و ایمنی زائرین را بر عهده دارند.

وی با اذعان به اینکه طرحی که در نیمه شعبان با عنوان منادیان سلامت داشتیم در این ایام هم ادامه خواهد یافت گفت: با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر مسجد جمکران ۴۰۰ نفر از خادمین ستاد، به عنوان منادیان سلامت تذکرات بهداشتی خواهند داشت و توزیع ماسک هم بین زائرین انجام می‌شود.

صدوقی در پایان ابراز کرد: ۶ هزار خادم افتخاری، مشرفی و نذر موقت نیمه شعبان در ایام نوروز نیز فعال خواهند بود و به صورت ۲۴ ساعته در سه شیفت خدمت‌رسانی می‌کنند و چایخانه‌های مسجد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی غذای نذری گرم را در وعده‌های مختلف توزیع می‌کنند.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۱-۰۴ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.