کوچک‌ترین سینمای جهان با سیزده صندلی! / عکس

۱۴۰۰-۱۲-۱۴ فرهنگ

کوچک‌ترین سینمای جهان با سیزده صندلی! / عکس

سینمای کوچک «شازده کوچولو» در استراتفورد کانادا، پس از تأیید وسعت سالن نمایش [۱۷۵.۳۶ فوت مربع]، رسماً توسط رکوردهای جهانی گینس به عنوان کوچک‌ترین سینمای ساخته‌شده در جهان شناخته شد.

یک سالن سینما در کانادا که فقط سیزده نفر گنجایش دارد، توسط رکوردهای جهانی گینس به عنوان کوچک‌ترین سینمای ساخته‌شده در جهان تأیید شد.

میکروسینمای شازده کوچولو در استراتفورد در اکتبر ۲۰۲۱ افتتاح شد و به سبک تئاتر مینیاتوری ویکتوریایی با فرش قرمز، صندلی‌های طبقه‌بندی شده و طناب‌های مخملی طراحی شده است.

لی کونی، مالک و اپراتور این سینما، گفت که این مکان قبلاً یک گالری و فروشگاه هدایایی به نام Meet Your Maker بود و ایده‌ی میکروسینما، تنها با یک صفحه کشویی و چند صندلی تاشو برای نمایش آثار فیلمسازان محلی شروع شد.

مالک این سینمای کوچک به گلوبال نیوز گفت: «ما شروع به کار با فیلمسازان محلی کردیم، مسابقات کوچکی را در سطح شهر ترتیب دادیم و فکر کردیم چقدر عالی است اگر یک اتاق نمایش برای همیشه بسازیم!».

به گزارش خبرآنلاین، او تأکید کرد که تمرکز این سالن بیشتر روی اکران‌های کوچک و مراسم خصوصی در بحبوحه همه‌گیری ویروس کرونا است.

این سالن، رکورد جهانی گینس را برای کوچک‌ترین سینمای جهان دریافت کرد و صاحب آن پس از اعلام رکورد جهانی گینس، به Stratford Beacon Herald گفت: «کسب این رکورد برای من بسیار لذت بخش است. سالن ما ممکن است کوچک باشد، اما باید بگویم ما با افرادی که به دنبال جایگزینی امن و منحصر به فرد برای سینماهای شلوغ و سنتی هستند، گزینه خوبی هستیم».

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۰-۱۲-۱۴ فرهنگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.