وقتی وزیر خارجه انگلیس جغرافیا نمی‌داند

۱۴۰۰-۱۱-۲۳ سیاست

وقتی وزیر خارجه انگلیس جغرافیا نمی‌داند

کاخ کرملین با اشاره به گاف جغرافیایی وزیر خارجه انگلیس، آن را نمونه‌ای از بی‌اطلاعی رهبران غربی در موضوع بن‌بست شرق و غرب بر سر اوکراین دانست.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه به خبرنگاران گفت: این واقعیتی است که باید در آن از موقعیت خود دفاع کنیم.

روزنامه کومرسانت روسیه به نقل از دو منبع دیپلماتیک گزارش داد که در جریان نشست غیرعلنی وزرای خارجه روسیه و انگلیس در روز پنج‌شنبه، لاوروف از لیز تراس پرسیده که آیا حق حاکمیت روسیه بر “روستوف” و “وورونژ” را به رسمیت می‌شناسد یا خیر. این‌ها دو منطقه در جنوب روسیه هستند که روسیه نیروهایش را در آنجا مستقر کرده است.

براساس گزارش کومرسانت، لیز تراس در پاسخ گفت که انگلیس هرگز آنها را به عنوان سرزمین روسیه به رسمیت نمی‌شناسد! به دنبال آن سفیر انگلیس به بحث ورود کرده و مجبور شد صحبت‌های این وزیر را اصلاح کند.

انگلیس با رد اظهارات کرملین، آنها را “پروپاگاندا” توصیف کرده و گفته است که لیز تراس، وزیر خارجه انگلیس عملا سخنان سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه را در نشست اشتباه شنیده است!

یک منبع انگلیسی گفت، لندن حق حاکمیت روسیه بر مناطق مورد نظر را زیر سوال نبرده است. او گفت لیز تراس در نشست با لاوروف، اشتباه شنیده و سخنان پسکوف درباره نوع درک غرب از این درگیری را رد کرد.

این منبع گفت: این پروپاگاندای کاملا پست و بی‌ارزش و کلاسیک روسیه است.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۰-۱۱-۲۳ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.