رمزگشایی از جهش تعداد تجمعات اعتراضی در دولت رئیسی

۱۴۰۰-۱۱-۲۳ سیاست

رمزگشایی از جهش تعداد تجمعات اعتراضی در دولت رئیسی

نماینده اصولگرای مجلس گفت: اکثر این اعتراضات صنفی و مربوط به مطالبات است.

این روزها وقتی اخبار را رصد می کنیم، شاهد افزایش اعتراض‌های اجتماعی به دولت رئیسی هستیم، از کارگران و معلمان گرفته تا کارکنان قوه قضائیه خواستار توجه دولت به مطالبات شان هستند.

جبار کوچکی نژاد درباره چرایی افزایش اعتراضات جمعی به دولت رئیسی گفت: اکثر این اعتراضات صنفی و مربوط به مطالبات است. دولت گذشته در ماه های آخر برخی حقوق ها را به صورت نامتعادل افزایش داد، البته مجلس نیز در همین زمینه مصوباتی داشت که عاملی برای این اتفاق شد.

وی افزود: افزایش نامتعادل حقوق ها باعث شد از کارکنان قوه قضائیه گرفته تا کارمندان بخش های دیگر به شکلی اعتراض خودشان را ادامه دهند چون انتظار آنها این بود که با استقرار دولت آقای رئیسی بی عدالتی ها پایان یابد و حق و حقوق ها پرداخت شود اما این اتفاق نیفتاد.

این نماینده مجلس یادآور شد: همه از دولت انتظار دارند تا عدالت را در پرداخت حقوق و مزایا اجرا کند.با توجه به اینکه در بودجه سال ۱۴۰۱ نیز برقراری عدالت در پرداخت حقوق همچنان دیده نمی شود، این باعث شد، فرهنگیان، نیروهای شرکتی و بخش های دیگر نسبت به میزان حقوق شان معترض باشند بنابراین هر از گاهی جلوی مجلس، سازمان برنامه و بودجه و ریاست جمهوری تجمع می کنند.

وی ادامه داد: مطالبات حجیمی از دولت آقای رئیسی وجود دارد و دولت نیز در کوتاه مدت نمی تواند به این مطالبات پاسخ دهد. البته قول داده تا در قالب لایحه ای که به مجلس خواهد داد عدالت در حقوق را رعایت کند، آن حقوق هایی که زیاد هستند کاهش یابند و آن حقوق هایی که کم هستند افزایش پیدا کنند تا به این صورت مشکل را حل کند.

به گزارش نامه نیوز، این عضو فراکسیون اکثریت مجلس درباره نقش مجلس برای ریل گذاری صحیح در امور اجرایی گفت: به رغم وعده دولت آقای رئیسی، در حوزه رتبه بندی معلمان مجلس ورود کرد و در لایحه دولت اصلاحاتی را انجام داد. متأسفانه بعد از مصوبه مجلس، دولت اعلام کرد منابع لازم را برای اجرای این قانون ندارد، در حالیکه زمان بررسی لایحه، دولت متعهد شده بود که ۱۲.۵ هزار میلیارد تومان را برای اجرای این قانون درنظر می گیرد. همین مسئله عاملی برای تشدید اعتراضات معلمان به دولت شده است.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۰-۱۱-۲۳ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.