تبلیغات فریبنده در حوزه زیبایی

۱۳۹۵-۰۷-۰۳ سلامت

تبلیغات فریبنده در حوزه زیبایی

انجمن متخصصان پوست ایران با انتقاد ازانتشار تبلیغات فریبنده وغیرواقعی در حوزه بیماری های پوست، مو و زیبایی، توصیه کرد مردم به درج تخصص، شماره عضویت دراین انجمن و نشان مخصوص انجمن روی سرنسخه و مهر پزشک معالج دقت داشته باشند.

به گزارش ایرنا، این انجمن در اطلاعیه آورده است: طبق قانون، متخصصان پوست صلاحیت تشخیص و درمان بیماری های پوست، مو و ناخن را دارند و به دلیل گذراندن دوره آموزشی تخصصی و دروس اختصاصی این دوره بر ساختمان، عملکرد و تظاهرات بالینی امراض پوستی و نحوه درمان آنها، تسلط کافی دارند.
بر اساس این اطلاعیه؛ متخصصان پوست همچنین قادر به انجام اعمال جراحی پوست، کاشت مو و روش های مختلف جوانسازی، بهبود ظاهر و زیبایی پوست و رفع مشکلات پوستی و همچنین استفاده از لیزرها و دستگاه های گوناگون برای اهداف درمانی و زیبایی هستند.
این اطلاعیه می افزاید:عنوان ‘متخصص پوست و مو’ به پزشکانی که پس از گذراندن دوره هفت ساله آموزش پزشکی عمومی و قبولی در آزمون پذیرش دستیار تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با کسب امتیاز کافی وارد دوره دستیاری تخصصی بیماری های پوست شده اند، اطلاق می شود؛ این پزشکان پس از تکمیل دوره چهار ساله در بخش های تخصصی پوست مراکز درمانی کشور موفق به دریافت مدرک دکترای تخصصی بیماری های پوست می شوند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۷-۰۳ سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.