پژو۲۰۶ چگونه ۲۰۲ میلیون تومان گران شد؟

۱۴۰۰-۱۱-۱۱ اقتصاد

پژو۲۰۶ چگونه ۲۰۲ میلیون تومان گران شد؟

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو گفت: عرضه خودروسازان در بازار، افزایش نیافته است چرا که با افزایش عرضه‌ قطعا قیمت خودروها کاهش پیدا خواهد کرد.

موتمنی می‌گوید: به طور مثال اگر ایران خودرو هزار پژو ۲۰۶ تیپ ۲ را روزانه عرضه بازار کند، قیمت این خودرو ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان کاهش می‌یابد. نیاز بازار خودرو تامین نمی شود. اگر تاکید به آزادسازی واردات خودرو داریم نه فقط برای واردات خودروهای لوکس بلکه، خرید خودروهای ارزان با تعرفه های وارداتی کم که بازار خودرو را متعادل کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ، قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در سال ۹۷، ۵۸ میلیون تومان بود و اکنون به ۲۶۰ میلیون تومان رسیده است. پراید در سال ۹۷، ۳۷ میلیون تومان بود و اکنون به ۱۸۵ میلیون تومان رسیده است که به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو این افزایش قیمت حاصل تولید کم خودروسازان است.

خودروسازان در آذرماه ۱۸ درصد قیمت محصولات را افزایش داده و پس از آن وعده دادند عرضه خودرو را افزایش می دهند، اما پس از این افزایش، افزایش عرضه‌ای رخ نداد و سازمان بازرسی اعلام کرد خودروهای مانده کف پارکینگ خودروسازان به ۱۷۸ هزار دستگاه رسیده است.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۰-۱۱-۱۱ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.