۲۴ بیمار دیگر به دیار باقی شتافتند

۱۴۰۰-۱۱-۰۹ جامعه

۲۴ بیمار دیگر به دیار باقی شتافتند

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۱۳۱ میلیون و ۴۴ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۱۱ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۱۳۶۲ تن از ایشان وخیم است.

تاکنون ۶۰ میلیون و ۶۴۰ هزار و ۴۹۸ دوز اول و ۵۳ میلیون و ۹۶۱ هزار و ۹۹۸ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین ۱۶ میلیون و ۴۴۱ هزار و ۹۸۱ نفر دوز سوم را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۱۳۱ میلیون و ۴۴ هزار و ۴۷۷ دوز واکسن در ایران که ۳۳۳ هزار و ۹۱ دوز از آن‌ها در شبانه روز اخیر تزریق شده است.

به گزارش ۲۴ آنلاین ، بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۷۳۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، ۷۵۴ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۶ میلیون و ۳۲۲ هزار و ۱۸۳ تن رسید.
در ۲۴ ساعت اخیر، ۲۴ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۳۲ هزار و ۳۸۰ تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۶ میلیون و ۹۸ هزار و ۶۷۵ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۱۳۶۲ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۴۴ میلیون و ۶۰۷ هزار و ۹۱ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۲.۱ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۹ درصد. این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان ۱.۹ درصد است.

در حال حاضر ۷ شهرستان در وضعیت قرمز، ۴۳ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۱۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۸۱ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۰-۱۱-۰۹ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.