از کوهنوردی طی آخر هفته اجتناب کنید/هوای ارتفاعات برفی‌ استذ

۱۴۰۰-۱۱-۰۶ جامعه

از کوهنوردی طی آخر هفته اجتناب کنید/هوای ارتفاعات برفی‌ استذ

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن بیان اینکه در دو روز آینده بارش برف و باران در بیشتر نقاط کشور و ارتفاعات رخ خواهد داد و وزش باد شدید نیز دور از انتظار نیست اظهار کرد:خواهشمندیم به خاطر شرایط جوی ناپایدار و نامناسب کوهنوردان از صعود به قله‌ها و کوهنوردی اجتناب کنند.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره وضعیت جوی استان‌ها گفت:امروز(۶ بهمن‌ماه) هیچ بارش و مشکل خاصی نداریم ولی از فردا (۷ بهمن‌ماه) یک سامانه بارشی جدید از غرب کشور وارد می‌شود که بارش‌های پراکنده در نیمه غربی کشور پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: از روز پنجشنبه (۷ بهمن‌ماه) دامنه بارش‌ها گسترده‌تر خواهد شد و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، چهارمحال و بختیاری، شرق خوزستان، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌ شرقی، اردبیل، زنجان، همدان، مرکزی، قم، تهران، گیلان و مازندران شاهد بارش خواهد بود همچنین در استان‌های اصفهان، خراسان شمالی و گلستان بارش‌های پراکنده‌ای فردا اتفاق خواهد افتاد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضع جوی جمعه(۸ بهمن ماه) اظهار کرد: در این روز در استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در ارتفاعات نوار شرقی خوزستان و چهارمحال و بختیاری،منتهی الیه اصفهان و تقریبا جنوب شرقی لرستان شاهد بیشترین میزان بارش هستیم.

ضیاییان درباره وضعیت جوی ارتفاعات گفت: پنجشنبه(۷ بهمن‌ماه) و جمعه(۸ بهمن ماه) در رشته‌کوه البرز و زاگرس بارش برف خواهیم داشت و روز جمعه (۸ بهمن ماه) در ارتفاعات مازندران و ارتفاعات گلستان بارش برف دور از انتظار نیست.

به گزارش ایسنا، وی افزود: و در روز جمعه(۸ بهمن ماه) وزش باد شدید در برخی نقاط مثل استان تهران و اصفهان خواهیم داشت.

ضیاییان در پایان تصریح کرد: خواهشمندیم به خاطر شرایط جوی ناپایدار و نامناسب کوهنوردان از صعود به قله‌ها و کوهنوردی اجتناب کنند.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۰-۱۱-۰۶ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.