مرگ قهرمان المییک در اثر کرونا

۱۴۰۰-۱۱-۰۶ ورزش

مرگ قهرمان المییک در اثر کرونا

ستاره سرشناس ورزش مجارستان و المپیک و کسی که مخالف واکسن زدن بود، در اثر ابتلای شدید به کرونا از دنیا رفت.

سیلوستر سولانی، برنده مدال طلای ژیمناستیک در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی در سن ۵۱ سالگی بعد از بیش از یک ماه مبارزه با کووید-۱۹ جان خود را در بیمارستان از دست داد.

مرگ این ورزشکار مجارستانی اتفاق تلخی در ورزش این کشور بود طوری که نخست وزیر مجارستان، ویکتور اوربان نیز جزو کسانی بود که با خانواده سیلوستر همدردی کرد و یاد این ورزشکار محبوب را گرامی داشت.

سولانی از یک ماه و نیم پیش در بیمارستان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بود و دوستان و خانواده و هوادارانش برای بهبود هرچه سریعتر او دعا می کردند. رسانه های مجارستانی با ذکر این نکته نوشتند که او یک دوز واکسن کرونا را دو هفته قبل از این اتفاق زده بود.

پزشکان در این مدت از دستگاه ونتیلاتور و ریه آهنی برای بهبود شرایط تنفسی این قهرمان جهان در سال ۲۰۰۲ استفاده کردند تا زندگی او را نجات دهند اما هیچکدام از این تدابیر پزشکی جواب نداد. نخست وزیر لهستان در پیام خود در مورد مرگ این ورزشکار نوشت: «خدا به همراهت، قهرمان.»

به گزارش خبر آنلاین، سولانی جزو کسانی بود که پیش از این در محافل عمومی از بدبینی خود به واکسن های کرونا حرف زده بود و وعده‌ها در مورد بهتر شدن شرایط با زدن واکسن را با وعده‌هایی که در اردوگاه‌های کار اجباری نازی ها داده می‌شد مقایسه کرده بود.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۰-۱۱-۰۶ ورزش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.