تولید بیش از ۳۰ هزار گیگاوات ساعت برق در خوزستان

۱۴۰۰-۱۰-۲۸ اقتصاد

تولید بیش از ۳۰ هزار گیگاوات ساعت برق در خوزستان

مدیر بازار برق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: در ۹ ماهه سال جاری ۳۰ هزار و ۱۸ گیگاوات ساعت برق در خوزستان تولید شده است.

فرامرز شادفر با اعلام این خبر اظهار کرد: سهم نیروگاه‌های برق‌آبی در این مدت ۷ هزار و ۳۵۷ گیگاوات ساعت معادل ۲۴ درصد، سهم نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی برابر با ۲۲ هزار و ۱۹۱ گیگاوات ساعت معادل ۷۲.۵ درصد و سهم نیروگاه‌های تولید پراکنده ۴۶۹ گیگاوات ساعت معادل حدود ۱.۵ درصد از کل انرژی تولیدی بوده است.

وی افزود: ۴۳ درصد از برق تولیدی نیروگاه‌های حرارتی و گازی استان توسط بخش دولتی (نیروگاه رامین و ماهشهر) و ۵۷ درصد توسط نیروگاه‌های بخش خصوصی (زرگان، آبادان، خرمشهر، بهبهان و فجر) تولید و به شبکه تحویل شده است.

مدیر بازار برق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان بیان کرد: پیک آذرماه ۱۴۰۰ به میزان ۳ هزار و ۳۵۰ مگاوات بوده که نسبت به پیک بار سال قبل ۶ درصد رشد داشته است. انرژی مصرفی در نه ماهه سال ۱۴۰۰ نیز برابر با ۳۴ هزار و ۷۸۸ گیگاوات ساعت بوده که نشان دهنده حدود ۸.۹ درصد افزایش مصرف انرژی نسبت به مدت مشابه در سال قبل است.

شادفر تصریح کرد: به منظور تامین انرژی مطمئن برای کلیه مشترکین و تامین رفاه عمومی ضروری است تا استفاده بهینه از انرژی الکتریکی توسط تمامی اقشار جامعه به طور جدی مدنظر قرار گیرد و و جابه‌جایی مصارف غیر ضروری از ساعات اوج مصرف (۱۸ الی ۲۱) به سایر ساعات شبانه‌روز توسط کلیه مصرف کنندگان امری لازم و ضروری است.

به گزارش ایسنا، وی اظهار کرد: ظرفیت منصوبه تولید نیروی برق استان خوزستان در بخش انتقال برابر با ۱۳ هزار و ۱۹۶ مگاوات بوده که از این مقدار، ظرفیت منصوبه بخش آبی هشت هزار و ۱۶۹ مگاوات و بخش حرارتی پنج هزار و ۲۷ مگاوات است. ظرفیت منصوبه بخش DG (تولید پراکنده) نیز ۱۳۹ مگاوات است.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۰-۱۰-۲۸ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.