ایران بارانی می شود

۱۳۹۵-۰۷-۰۱ جامعه

ایران بارانی می شود

به گزارش ۲۴، امروز و فردا بارشهای پراکنده در برخی نقاط استانهای گیلان، ارتفاعات اردبیل، ارتفاعات مازندران، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رخ خواهد داد.
مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از افزایش ابر، رگبار، رعد و برق، بارش باران و کاهش دما در هشت استان کشور خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، احد وظیفه در تشریح وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: همزمان با نخستین روزهای فصل پاییز جریانات شمالی در ساعتهای آینده وارد کشور خواهد شد و موجب ریزش باران در برخی استانهای شمالی کشور می‌شود.

وی ادامه داد: امروز و فردا بارشهای پراکنده در برخی نقاط استانهای گیلان، ارتفاعات اردبیل، ارتفاعات مازندران، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رخ خواهد داد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: بروز نفوذ جریانات شمالی از اواخر وقت روز جمعه در کشور ایجاد خواهد شد و موجب وقوع بارشهای باران و رگبار در روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه در نیمه شمالی کشور خواهد شد.

به گفته وظیفه کاهش چهار تا هفت درجه‌ای دما در نیمه شمالی کشور و کاهش ۶ تا ۱۰ درجه‌ای دما در استانهای ساحلی دریای خزر و اردبیل در سه روز آینده ایجاد می‌شود.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود که در ۷۲ ساعت آینده رگبار، باران و رعد و برق به همراه وزش باد شدید موقتی در استانهای گیلان، مازندران، گلستان، مازندران، اردبیل و شمال آذربایجانها به‌وقوع بپیوندد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: شدت بارشهای پاییزی در روز شنبه برای استانهای گیلان، مازندران، اردبیل و بخشهای شمالی آذربایجان شرقی ایجاد خواهد شد.

وظیفه عنوان کرد: دریای خزر و خلیج فارس نیز در روزهای شنبه و یکشنبه مواج خواهد بود و مردم باید به این مهم توج داشته باشند.

وی از احتمال وقوع پدیده گرد و غبار در استانهای خوزستان، ایلام، کرمانشاه در دو روز آینده خبر داد و گفت: افزایش سرعت باد در کشور عراق می‌تواند موجب بروز این پدیده شود.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۷-۰۱ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.