ورود کرونای اُمیکرون به استان کهگیلویه و بویراحمد

۱۴۰۰-۱۰-۲۵ جامعه

ورود کرونای اُمیکرون به استان کهگیلویه و بویراحمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت:هم اکنون ۷۹ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۴ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۲ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۸۶ هزار و ۲۷۰ نفر بهبود یافته گزارش شده ناست.

وی اظهارکرد: امروز ۱۷۵ نمونه پی سی آر و رپید تست از آزمایشگاه های سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت دریافت شد که حدود ۸درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت در شهرستان های گچساران و بویراحمد می باشند.

یزدان‌پناه تصریح کرد: از ٧٠ نمونه تست مثبت کرونا در طی چند روز گذشته یک مورد امیکرون مثبت بود که برای اطمینان بیشتر به انستیتو پاستور تهران فرستاده شد که آزمایش بیمار فوق که ساکن گچساران بود تایید شد .

به گزارش ایسنا ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: با توجه به ورود ویروس امیکرون به استان لازم است کسانی که واکسن نزده اند سریعا به مراکز واکسیناسیون برای تزریق واکسن خود اقدام نمایند ، افرادی که واکسن های نوبت های اول و دوم خود را تزریق نموده اند.

یزدان‌پناه بیان کرد: برای واکسیناسیون مرحله سوم و یا یادآور به مراکز واکیسناسیون مراجعه نمایند و همچنین دستورالعمل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک ، رعایت فاصله فیزیکی، شستن دست ها، عدم حضور در هر تجمعی، پرهیز از حضور در مکان های پرخطر مانند بازارها، مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان ها مگر بر حسب ضرورت باید کاملا رعایت شود و در صورت نشانه های سرماخوردگی به مراکز ١۶ و یا ٢۴ ساعته مراجعه نمایید.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۰-۱۰-۲۵ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.