سازمان جهانی بهداشت: نیمی از مردم اروپا کمتر از دو ماه دیگر درگیر اومیکرون می‌شوند

۱۴۰۰-۱۰-۲۱ جامعه

سازمان جهانی بهداشت: نیمی از مردم اروپا کمتر از دو ماه دیگر درگیر اومیکرون می‌شوند

مسئول بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت امروز پیش‌بینی کرد که بیش از نیمی از مردم اروپا ظرف ۶ تا هشت هفته آتی به سویه اومیکرون ویروس کرونا آلوده شوند.مسئول بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت امروز پیش‌بینی کرد که بیش از نیمی از مردم اروپا ظرف ۶ تا هشت هفته آتی به سویه اومیکرون ویروس کرونا آلوده شوند.

خبرگزاری رویترز به نقل از کنفرانس خبری هانس کِلوگه نوشت که در هفته نخست سال ۲۰۲۲میلادی بیش از هفت میلیون مورد جدید ابتلا به بیماری کووید در اروپا ثبت شد که افزایشی دو برابری در یک دوره دوهفته‌ای را ثبت کرده است.

به گزارش ایرنا ، کلوگه افزود: با این سرعت، پیش‌بینی می‌شود که بیش از ۵۰ درصد جمعیت این قاره ظرف ۸-۶ هفته آتی به اومیکرون آلوده شوند.

رویترز دیروز (۲۰ دی) گزارش کرده بود که نظام بهداشت و درمان بسیاری کشورهای اروپایی بار دیگر به دلیل سرایت سریع سویه اومیکرون کرونا به‌ویژه در دوران تعطیلات سال نوی میلادی با فشار زیادی روبروست؛ این شرایط در حالی است که موج جدید شیوع سویه جدید کرونا هنوز به نقطه اوج خود نرسیده است.

با وجود مطالعات اولیه که احتمال بستری ناشی از ابتلا به سویه اومیکرون را بسیار کم پیش‌بینی می‌کرد؛ شبکه بهداشت و درمان در کشورهای اسپانیا، انگلیس، ایتالیا و دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا در وضعیت نامناسبی به سر می‌برند.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۰-۱۰-۲۱ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.