فیروزی: قرار نیست همه مشکلات کشور در لایحه بودجه حل شود

۱۴۰۰-۱۰-۱۹ سیاست

فیروزی: قرار نیست همه مشکلات کشور در لایحه بودجه حل شود

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در موافقتش با کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱ مدعی شد که این لایحه تورم را کنترل،‌ از اشتغال حمایت و ثبات اقتصادی و عدالت در توسعه را افزایش می‌دهد.

حجت الله فیروزی در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت: اولین لایحه بودجه ۱۴۰۱ دولت سیزدهم بدون عیب و نقض نیست، قرار نیست همه مشکلات کشور در لایحه بودجه حل شود. آن گام‌هایی که قرار بود برای اصلاح روند اقتصاد کشور برداشته شود، برداشته شده است. اگر مجلس به کلیات رأی مثبت دهد و وارد جزئیات شویم، اصلاحات محقق خواهد شد.

مجلس هیچ محدودیتی برای اصلاح لایحه بودجه ندارد

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه مجلس هیچ محدودیتی برای اصلاح لایحه بودجه ندارد، گفت: نکته‌ای که دوستان ما در مخالفت با کلیات فرمودند چگونگی اصلاح لایحه بودجه توسط مجلس بود که این امکان هم در کمیسیون تلفیق و هم در صحن وجود خواهد داشت. دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۱، اهدافی دارد که حتی اگر بخشی از آنها عملیاتی شود، نتایج مثبتی برای کشور خواهد داشت.

کنترل تورم، ثبات اقتصادی، حمایت از اشتغال و عدالت در توسعه در لایحه بودحه ۱۴۰۱

نماینده مردم فسا در مجلس کنترل تورم، ثبات اقتصادی، حمایت از اشتغال و عدالت در توسعه را از نتایج مثبت لایحه بودجه ۱۴۰۱ دانست و گفت: تمرکززدایی و اعطای اختیارات به استان‌ها از نقاط مثبت لایحه بودجه ۱۴۰۱ است. شخصیت‌های سیاسی و مردم سالهاست که آرزو دارند اختیارات بیشتری به استان‌ها داده شود. لایحه بودجه دولت سیزدهم بر منابع پایدار تکیه دارد. بودجه‌های سالهای قبل حاوی منابع فرضی، غیرقابل وصول یا متزلزل بودند.

به گزارش ایسنا،وی با بیان اینکه دولت سیزدهم در لایحه بودجه ۱۴۰۱ بدهی‌های جدید پیش بینی نکرده است، گفت: در لایحه بودجه، پایه پولی قوت گرفته است. کاهش انتشار صدور یا انتشار اوراق جدید از دیگر نقاط قوت بودجه است. اموال مازاد دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۱ تعیین تکلیف شده است. بودجه عمرانی در لایحه بودجه افزایش یافته و به حوزه مسکن توجه شده است.

فیروزی لایحه بودجه ۱۴۰۱ را در اصلاح ساختار کشور موثر دانست و گفت: این بودجه ضعف‌هایی مثل حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی دارد که کمیسیون تلفیق می‌تواند آن را اصلاح کند

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۰-۱۰-۱۹ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.